Laptop bataryası sağlık durumu

AykutcanK

Hectopat
Daha fazla  
Tam 4 yıl önce aldığım Lenovo Ideapad 310 dizüstü bilgisayarımın son zamanlarda oyunlarda FPS düşüşleri yaşattığını, 20-25 civarında olduğunu fark ettim.
Bilgisayara format attım, tüm Driver'ları güncel tuttum ancak hala sorunun devam ettiğini gördüm. Bilgisayarın 4 yıllık olduğunu düşünerek bataryasının durumunu merak ettim ve bir program yardımıyla batarya sağlığına baktım. Veriler böyle, sizce sorun bataryada mı yoksa başka bir sebebi mi var?

Sistem özellikleri:
Intel® Corei5-7200U işlemci.
NVIDIA GeForce 920MX
8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu konuda pek anlamıyorum ama oyunları şardayken oynamalısın pili en iyi performans yap ve Windows aramaya oyun modu yaz onu aç öyle bir gir oyuna kasarsa gene arama yerine ayarlar yaz oradan sisteme gir monitör e gir en aşağıya in grafik ayarları var ona tıkla klasik ayarlar yap ve göz at de oynadığın oyunu seç göz atın altına gelecek ve ona tıkla seçenekler en iyi performans yap öyle bir dene.
Ben yaptım herhangi bir sorun olmadı ama dediğim gibi ben anlamıyorum bataryanın sağlık durumundan vs

Bilgisayarınızın temizliğini yaptığınız mı? yani fanları söküp temizlediniz mi? muhtemelen aşırı tozlandığından dolayı ısınma yapıyor, ısınma olduğundan dolayı sistem performansı düşüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı