Laptop Bataryası Şişme Sorunu

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. HP Pavilion 15-BC017NT model bilgisayar sahibiyim. Temizlemek için içini açtığımda bataryanın baya şiştiğini fark ettim, ilerde bana sıkıntı yaşatır mı? Değiştirmek istesem bu bataryayı bulabilir ve değiştirebilir miyim? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Dostum, aynı durum başıma geldi servislerine yolladım. Batarya Siparişi verdiler yasal tamir süresi içerisinde tamiratı olmadığı için değişim hakkımı kullandım. i7-8750h ve GTX1050 Özelliklerinde bir notebook verdiler. Hizmetlerinden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Garantiye göndermelisin.

Garantisi devam ediyorsa mutlaka servise gönderin. Şişmiş batarya risklidir. Eğer devam etmiyorsa, bataryanın aynısından sipariş edip siz de takabilirsiniz.

Konu sahibi konuya herhalde bir daha girmedi ama böyle bir durumda garantiye gönderene kadar laptopu pil patlarsa diye yangın çıkarmayacak bir yere koymak lazım.

Konu sahibi konuya herhalde bir daha girmedi ama böyle bir durumda garantiye gönderene kadar laptopu pil patlarsa diye yangın çıkarmayacak bir yere koymak lazım.
Kesinlikle, aynı cihazda benimde başıma gelince artık korkuyordum bilgisayarı evde olmadığım zamanlarda açık bırakmıyordum. Acilen servise gönderilmesi gerek ki aslında bu tür olaylarda direk yenisini veya muadilini vermeleri lazım tamirat sürecini geçip. Tamamen firma hatası.

Bu laptoptan bende de var ve sizin dediğiniz gibi benim bataryada şişik sanırım. Batarya böyle 3 kapsülden oluşuyor ve aralarda boğumlanma var ve şişik mi yoksa orjinali mi öyle diye arafta kaldım.

Bu laptoptan bende de var ve sizin dediğiniz gibi benim bataryada şişik sanırım. Batarya böyle 3 kapsülden oluşuyor ve aralarda boğumlanma var ve şişik mi yoksa orjinali mi öyle diye arafta kaldım.
Hocam kesinlikle şişme var bataryanızda. Ben şüphelenip gönderdiğimde de sorun olduğunu onayladılar. HP geri çağırmasa da maalesef bu serileri batarya anlamında sorunlu seriler. Eğer garantisi devam ediyorsa gönderebilirsiniz. Dediğim gibi bende 21 iş gününü geçtiği için azami tamir süresini aştılar bende değişim istedim. Sizde de aynı durum olursa sizde hakkınızı arayabilirsiniz. Garantisi yok ise önerebileceğim bir seçenekte bu serinin sıfır bataryasını bulup takmanız veya taktırmanız. Orjinal olduğundan emin olmanız çok önemli.

Hocam kesinlikle şişme var bataryanızda. Ben şüphelenip gönderdiğimde de sorun olduğunu onayladılar. HP geri çağırmasa da maalesef bu serileri batarya anlamında sorunlu seriler. Eğer garantisi devam ediyorsa gönderebilirsiniz. Dediğim gibi bende 21 iş gününü geçtiği için azami tamir süresini aştılar bende değişim istedim. Sizde de aynı durum olursa sizde hakkınızı arayabilirsiniz. Garantisi yok ise önerebileceğim bir seçenekte bu serinin sıfır bataryasını bulup takmanız veya taktırmanız. Orjinal olduğundan emin olmanız çok önemli.
Çok teşekkür ederim. Haber verdiğiniz iyi oldu. ancak batarya testlerinde ve hp recovery pil testinde gayet iyi gözüküyor...
https://www.technopat.net/sosyal/ko...olleri-yaptim-durumu-iyi-goezuekueyor.901278/
konuyu yeni açtım bir de oradaki fotoğraflardan baksana şişmiş mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı