Laptop bataryasını çıkarmadan devre dışı bırakmak mümkün mü?

Ben bunları konu açmadan önce denemiştim ve işe yaramıyor, sadece sağ alt köşedeki batarya simgesi gidiyor. Cihazı prizden çektiğimde de çalışmaya devam ediyor ki bu da Batarya'dan güç aldığı anlamına geliyor, teşekkürler öneriniz için.

Sanırım konuda yanlış bilgisilisiniz.
Piller,%10'un altına düşmeden şarj edilmeli ve şarjı %100 olmadan şarjda kullanılmamalı. Eğer şarjı %100 iken şarjda kullanırsanız sağlıklı olur çünkü elektriği direkt prizden alır. Fişi çıkardığınızda bataryaya geçer. Önemli olan şarj olurken kullanmamak. Eğer sıfır güç istiyorsanız, elektrik kesintisinde zarar görebilirsiniz.

Sanırım konuda yanlış bilgisilisiniz.
Piller,%10'un altına düşmeden şarj edilmeli ve şarjı %100 olmadan şarjda kullanılmamalı. Eğer şarjı %100 iken şarjda kullanırsanız sağlıklı olur çünkü elektriği direkt prizden alır. Fişi çıkardığınızda bataryaya geçer. Önemli olan şarj olurken kullanmamak. Eğer sıfır güç istiyorsanız, elektrik kesintisinde zarar görebilirsiniz.
Evet bunu bilmiyordum, şarj olurken kullanmamak benim için zor olur, o halde bataryanın ömrünü tüketmeye devam 🤓

Yeni konular

Geri
Yukarı