Laptop bazen kilitleniyor

Merhaba. Bilgisayarım kilitleniyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Belirli bir şey yaparken değil sadece açık kalsa bile kilitleniyor. SSD sağlık taraması yaptım sonuç temiz. Windows tarafından RAM kontrolü yaptım yine bir şey çıkmadı. Bazen oyun oynarken kilitleniyor bazen video izlerken. Bu aralar biraz sıklaşmaya başladı. Format atmadan önce böyle bir sorunla karşılaşıp tekrardan temiz kurulum yaptım fakat sorun devam ediyor. Ne yapabilirim?

2016'da aldım bilgisayarı. Monster markası. BIOS güncellemesi yapmadım ondan olabilir mi?
Muhtemelen BIOS kaynaklıdır. Bende Abra A7 v12.2 bilgisayarımda kilitlenme sorunu yaşıyordum, bir süre sonra kendi kendine son buldu.

[email protected] adresine cihazınızın modelini belirterek güncel BIOS dosyası talebi şeklinde e-posta gönderin.

Muhtemelen BIOS kaynaklıdır. Bende Abra A7 v12.2 bilgisayarımda kilitlenme sorunu yaşıyordum, bir süre sonra kendi kendine son buldu.

[email protected] adresine cihazınızın modelini belirterek güncel BIOS dosyası talebi şeklinde e-posta gönderin.
Direkt olarak benimle paylaşılıyor mu BIOS güncellemesi?

Monster notebook bende de aynısı olmuştu bir kaç defa. Bataryayı çıkarıp takarak tekrar bilgisayarı açtım. Monster ile konuştuğumda bana pili takmamı fakat şarza takılı olmadan pili bitirip daha sonrasında denememi istediler. Laptopun şarzını komple bitirdim sonra şarza takarak kullanmaya devam etmiştim. 2 yıl oldu aynı sorunu yaşamadım. Umarım sizdede işe yarar.

E-posta attığınız zaman size karşılık olarak onlarda mail atıp BIOS dosyalarını veriyorlar. Yani evet.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim.
Monster notebook bende de aynısı olmuştu bir kaç defa. Bataryayı çıkarıp takarak tekrar bilgisayarı açtım. Monster ile konuştuğumda bana pili takmamı fakat şarza takılı olmadan pili bitirip daha sonrasında denememi istediler. Laptopun şarzını komple bitirdim sonra şarza takarak kullanmaya devam etmiştim. 2 yıl oldu aynı sorunu yaşamadım. Umarım sizdede işe yarar.
Benim bataryam tamamen bitmiş durumda. Yani batarya ile kullanma imkanım yok. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra aynı olursa servise göndereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı