Laptop bazen şarj alıyor bazen almıyor

eses123

Hectopat
Packard Bell tamam85 laptopum bazen şarj oluyor bazen şarj olmuyor. Sorun adaptörde mi anakartta mı emin değilim. Bilgisayar açık, şarjı %100. Şarjı %10 seviyelerine gelene kadar kullanıyorum. Şarja takıyorum bir bakıyorum şarj olmuyor ve bilgisayarda şarj olduğuna dair hiçbir belirti yok. Bazen de şarj oluyor. Bazen de şarja takıyorum şarj olmaya başlıyor. Diyelim ki %10'dan %30'a kadar doldu, şarj olmayı durduruyor ve laptopun ışıkları sürekli yanıp sönmeye başlıyor (aşağıya ışıkların nasıl yanıp söndüğünü gösteren GIF ekledim) (bilgisayar şarjı bitene kadar normal çalışmaya devam ediyor). Yani şansa kalmış bir şey.

ezgif-2-83ae0ad725dc.gif

Sorun bataryada değil, iki farklı bataryayla ve bataryasız da test ettim sonuç aynı.

Adaptörden vınnnnnnnnnn diye sabit bir ses geliyor. Bilgisayara takınca adaptörden vınınını diye dalgalı bir ses geldiğini fark ettim. Tabii bu sesler çok hafif, kulağa koymadan duyulmuyor.

Yeni adaptör almak sorunu çözer mi?
Sorunu en kolay yoldan nasıl çözebiliriz?

Merhaba eses123, Aynı adaptörden bulup deneyebilirsin, dizüstü bilgisayarını yanına alıp bilgisayar tamircisine gidip orada deneyebilirsin. Adaptördense bu biçimde çözülür. Değilse donanımla ilgili olabileceği gibi yazılımsal bir sorun da olabilir, markanın servis sistemini bilmiyorum, ulaşılabilecek bir servis varsa kesin çözüm servis olur gibi.

@Mustafa Kılıçer

Yeni adaptör denemek dışında, daha hızlı bir çözüm bulabilir miyiz? Belki laptopun ışıklarının bu şekilde yanıp sönmesinin bir anlamı vardır ve bize bir fikir verebilir. Laptopun markası Packard Bell, üreticisi Acer.
Dostum, aynı sorunları yaşıyorum sorunu nasıl çözdün acaba? Bilgi paylaşabilir misin? @eses123

Yeni konular

Geri
Yukarı