Laptop bi anda kapandı, açılmıyor

Tyerr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim laptopun bataryası tükenmişti. Bugün oyun oynuyorken bi anda kapandı. Bataryayı çıkardım, yarım saat falan bekledim. Takıp tekrar denedim olmadı. Çözümü var mi? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Benim laptopun bataryası tükenmişti. Bugün oyun oynuyorken bi anda kapandı. Bataryayı çıkardım, yarım saat falan bekledim. Takıp tekrar denedim olmadı. Çözümü var mi? Ne yapmalıyım?
Benimkinede öyle oldu bilgisayarcı onaramadı anakartı yanmıştır dedi. İstersen statik elektrik olma ihtimaline karşın deneyebileceklerini dene olmazsa muhtemelen ömrü dolduğundandır.

Belki fazla ısınmıştır ? Zamanında benim de notebook'um ısınınca kendini kapatırdı. Bir süre soğumasını bekleyip tekrar açardım.

Şuna bir bakın; laptop adaptörünün jakı laptopa takılı iken şarj ışığı yanıyor mu? Eğer yanmıyorsa elinizle bu jakı yerinde biraz çevirip yerine bastırırken ışığın yanıp yanmadığına (Çünkü jak yüzeyinde ve içinde bir oksitlenme varsa bu yolla giderilebilir) bir bakın. Bu esnada şarj ışığı yanıyorsa bir temassızlıkla bu durum oluşmuştur ve mevcut şarjı tam biten bataryaya, laptop anakartına girişteki bu dişi jaktan elektrik hiç giremediği için açılmamış da olabilir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı