Çözüldü Laptop BIOS nasıl Update edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, BIOS'umda igpu için VRAM ayarı bulunmuyor, bu yüzden BIOS sürümümün eski olduğunu düşünüyorum. VRAM önemli çünkü 8 GB RAM'e sahibim ve 4 GB'lık bölümü paylaşımlı belleğe gidiyor ve geriye kalan 4 GB RAM Grand theft Auto V'de benim kritik dropları atlatmam için yeterli değil. Eski Intel masaüstü Driver'ı varken bir yöntem bulmuştum ancak yeni Driver yükleyince bu yöntem iptal oldu.

BIOS adını tam anlamadım, sanırım Intel(r) gop Driver [9. 0. 1035]. Bu sanırım BIOS sürümü, fotoğraf atmak isterdim ancak farkında olmadan IP adresi gibi bilgi yollamamak için atmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Notebook kullanıyorsanız BIOS Güncellemelerini Üretici Destek Web sayfasından bulabilirsiniz ama Masaüstü kullanıyorsanız anakart modelini öğrenmek için kasayı sökerek veya AIDA64 veya HWInfo64 gibi uygulamalarla, veya Çalıştır penceresine dxdiag yazarak öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında da anakart modeli aratarak yine en güncel BIOS'a ulaşabilirsiniz
Notebook kullanıyorsanız BIOS Güncellemelerini Üretici Destek Web sayfasından bulabilirsiniz ama Masaüstü kullanıyorsanız anakart modelini öğrenmek için kasayı sökerek veya AIDA64 veya HWInfo64 gibi uygulamalarla, veya Çalıştır penceresine dxdiag yazarak öğrenebilirsiniz. Daha sonrasında da anakart modeli aratarak yine en güncel BIOS'a ulaşabilirsiniz
Anlatım bozukluğundan dolayı yazıyı güncelledim
Notebooklarda kasanızın altında bulunan model etiketini Notebook marka web destek sayfasına girerek bütün sürücü desteğini sağlayabilirsiniz.
Eski Acer kullanan biri olarak en yeni tarihi güncellemen yeterli ve diğer güncellemeler de içerisinde oluyor. Diğer güncellemeleri bazı firmalar göstermez eski güncellemeleri, ilerde sorun olursa eski sürüme düşürmek için de ekliyebiliyorlar. Lenovo'da vardı önceden, şimdi indirdiğin dosya bağlantısını sayı rakamını değiştirerek istediğin BIOS kurabiliyorsun.

Anladığım kadarıyla bunlar BIOS geliştirme yamaları olabilir.
@647624518
@SunSet
1590774756333.png

Dediğim gibi hangisi BIOS pek anlamadım ancak bu olduğunu düşünüyorum, nasıl kurabilirim?

En son tarihli olanı kuracan.
BIOS ayarlarımı nasıl sıfırlayabilirim? Bunlardan en yenisi yani 2017 olanı yükleyeceğim dimi? İsimleri farklı geldiği için pek anlamıyorum da.
1590778913539.png

1590778767572.png

BIOS ayarlarımı nasıl sıfırlayabilirim?
Bilgisayar açılırken Acer logosu gelmeden F2 tuşuna bas, BIOS menüsü geldiğinde(yani mavi ekran) sırayla f9 ve f10 tuşlarına bas çık. F9 ile sıfırlamaya yarar, F10 tuşu da kaydetmeye yarayıp ve ardından çıkıyor BIOS menüden.

2017 olanı yükleyeceğim dimi?
Evet. İstersen buraya Dxdiag ekran görüntüsünü at BIOS sürümünü de öğrenelim yüklemeden önce.

Geri
Yukarı