Laptop Bios Şifresini unuttum

Batuhan Turhan

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Casper marka Laptop sahibiyim. Anakartı Pegatron A15 olan. (Casper pişmanlıktır) Laptop'umun Bios şifresini unuttum format atmak için boot sırasını değiştiremiyorum. Bios'a girmeden Boot edilecek aygıtı seçemiyorum o bölümde şifreli. Alternatif Format atma yöntemi arıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda Laptop'unuzun vidalarını söküp Bios pilinin de yerini bulup söktükten sonra 5-10 dakika bekleyip Bios ayarlarının silinmesini beklemeniz gerekli ilk bakışta göremezseniz Bios pilinin yerini o zaman daha derin bir yerde olabilir bu durumda daha ileri gitmeyip servisine götürmenizi tavsiye ederim, eğer kendize güveniyorsanız o başka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda Laptop'unuzun vidalarını söküp Bios pilinin de yerini bulup söktükten sonra 5-10 dakika bekleyip Bios ayarlarının silinmesini beklemeniz gerekli ilk bakışta göremezseniz Bios pilinin yerini o zaman daha derin bir yerde olabilir bu durumda daha ileri gitmeyip servisine götürmenizi tavsiye ederim, eğer kendize güveniyorsanız o başka.

Yorumun için teşekkür ederim. Sanırım laptoplarda bios pilini söküp takmak işe yaramıyormuş. Zaten bios piline ulaşmam için kasayı tamamen sökmem gerekiyor çünkü bios pili touchpad'in hemen solunda köşede kalıyor. Yazılımsal olarak halletmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı