Laptop BIOS'tan RAM ayarı yapılır mı?

Mhk05

Decapat
Daha fazla  
Selam, masaüstü bilgisayarlarda BIOS kısmından RAM MHz'si arttırılıyor fakat bu ayar laptoplarda var mı? Ben kendi laptopumda biraz aradım, kurcaladım ama BIOS sürümüm çok eski ve laptopta aşırı eski. Zaten 2009 yılından kalma.

Her neyse, dediğim gibi, bu RAM MHz ayarı laptoplarda var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop modelin nedir, 2009 yılından kalma ise yoktur büyük ihtimalle. BIOS da XMP ayarının olması lazım ve bunun için hem anakartın hem de RAM'in desteklemesi lazım.

Laptop modelin nedir, 2009 yılından kalma ise yoktur büyük ihtimalle. BIOS da XMP ayarının olması lazım ve bunun için hem anakartın hem de RAM'in desteklemesi lazım.

Tabi ki ben zaten çok eskiden bakmıştım geçen tekrar siteye girip seri numarası ile bir BIOS güncelleme denedim ama hatalar hatalar sonrada uğraşmadım aynen dediğiniz gibi destekleme lazım işte yeni nesil laptoplarda bu özellik var mı? Onu merak ettim

Tabi ki ben zaten çok eskiden bakmıştım geçen tekrar siteye girip seri numarası ile bir BIOS güncelleme denedim ama hatalar hatalar sonrada uğraşmadım aynen dediğiniz gibi destekleme lazım işte yeni nesil laptoplarda bu özellik var mı? Onu merak ettim.

Bazı yeni nesil laptoplarda mevcut.

Geri
Yukarı