Laptop boşta 50 derece

Öncelikle bakımları eğer yeni yapıldıysa ve kullanılan termal macun kaliteli ise yani bakım ile alakalı bir durum değilse hava durumundan kaynaklıdır. Yaşadığın şehir özellikle bilinen Adana gibi sıcak olan yerlerse gayet doğal. Ayrıca laptop hava ızgaraları eğer altta kalıyorsa oda bir etken. Kullanılan laptop nedir? Ayrıca yeni mi alındı veya uzun süredir sizde mi?
Şanlıurfa da yaşıyorum sabahları 46 47 dereceye kadar rahat çıkıyor. Ama sabahları da akşamları da aynı derece de. AMD software den boost u açmıştım. O çok etkiler mi?

Laptop eskiyse normal. Bu sıcaklıklarda fan çalışıyor mu?
Soğutucu ile bu sıcaklıkta

Öncelikle bakımları eğer yeni yapıldıysa ve kullanılan termal macun kaliteli ise yani bakım ile alakalı bir durum değilse hava durumundan kaynaklıdır. Yaşadığın şehir özellikle bilinen Adana gibi sıcak olan yerlerse gayet doğal. Ayrıca laptop hava ızgaraları eğer altta kalıyorsa oda bir etken. Kullanılan laptop nedir? Ayrıca yeni mi alındı veya uzun süredir sizde mi?
Laptop yeni alındi zaten 2 3 hafta oldu Lenovo r5 5600h rtx 3050 ti 60 watt 16 GB ram.

Şanlıurfa da yaşıyorum sabahları 46 47 dereceye kadar rahat çıkıyor. Ama sabahları da akşamları da aynı derece de. AMD Software'den Boost'u açmıştım. O çok etkiler mi?

Soğutucu ile bu sıcaklıkta.

Laptop yeni alındi zaten 2 3 hafta oldu Lenovo R5 5600H RTX 3050 Ti 60 watt 16 GB RAM.

Etkiler elbette. Acer tarzı bir model olsaydı onlarda genel olarak ısınma problemi var. Aslında laptoplar genel olarak ısınıyor ancak ısınma değerleri değişken olduğu için abartılan yerlerde oluyor. Oyunlarda genelde kaç derecelere ulaşıyor? Laptop yeni olduğuna göre bakımsızlık gibi bir durum yoktur. Kullanılan termal macunları da kaliteli oluyor genelde.

Maksimum sıcaklıklar önemli laptopta. Boştaki sıcaklık arka planda çalışan uygulamalara göre falan da değişiyor, laptoplar için boşta 45-50 derece olması normal. Boşta sıcakmış gibi durmasının nedeni de fanları çalıştırmaması, çalıştırsa bile düşük devirde çalıştırması. Fanlar hızlı dönse zaten 35 derece civarına düşer.

Etkiler elbette. Acer tarzı bir model olsaydı onlarda genel olarak ısınma problemi var. Aslında laptoplar genel olarak ısınıyor ancak ısınma değerleri değişken olduğu için abartılan yerlerde oluyor. Oyunlarda genelde kaç derecelere ulaşıyor? Laptop yeni olduğuna göre bakımsızlık gibi bir durum yoktur. Kullanılan termal macunları da kaliteli oluyor genelde.
Acer'de ısınma sorunu olduğunu nereden çıkardınız hocam? Yüskek performans modunda boşta 42 derecelerde, yüktede 79 derecelerde dolanıyor. Ekstra bir soğutma da kullanmıyorum.

Otomotik de maximum a alıyorum ama yine otomatikdeki gibi çalışıyor.

Hava sıcaklığının 46 derece olduğundan bahsetmişsiniz, bu havada gayet normal sıcaklıklarınız. Yük altında 90 derecenin üstüne çok çıkmadıkça dert etmenize gerek yok. Fanlar da otomatikte kalsın boş verin.

Acer'de ısınma sorunu olduğunu nereden çıkardınız hocam? Yüskek performans modunda boşta 42 derecelerde, yüktede 79 derecelerde dolanıyor. Ekstra bir soğutma da kullanmıyorum.

Her model olarak söylemek istemedim hocam. Genel olarak şikayetler duydum birkaç forumda da ki kullanmış arkadaşlarda bu konuda bilgisi vardı. Monster zaten ayrı bir durum aslında onu da örnekte verebilirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı