7700X boşta 50 derece

BlueScreenSlayer

Hectopat
İyi akşamlar 7700X işlemciye sahibim ve neredeyse işkence oldu artık. İnternetteki görebileceğiniz her ayarı denedim lakin işlemci boşta minimum 50 dereceleri görüyor. Kasanın içini açmak için bir durum da yok çünkü yeni garantiden geldi. Bu 7000 serisi işlemciler için normal deniyor fakat bilemedim.

İyi akşamlar 7700X işlemciye sahibim ve neredeyse işkence oldu artık. İnternetteki görebileceğiniz her ayarı denedim lakin işlemci boşta minimum 50 dereceleri görüyor. Kasanın içini açmak için bir durum da yok çünkü yeni garantiden geldi. Bu 7000 serisi işlemciler için normal deniyor fakat bilemedim.

Nasıl normalmiş tam bir saçmalık ya :D

Nasıl normalmiş tam bir saçmalık ya :D
Gayet normal, bunu Razer'da söylüyor. Benim işlemcim de (Ryzen 7 5800x3D) çok ısınıyordu undervolt yaptım BİOS'dan.

PBO açıksa kapatmayı dene. Bir de UV yapmanı tavsiye ederim ya da AMD'nin hazır watt profilleri vardı BIOS tarafında, onlara bir bak.

Soğutma olarak ne kullanıyorsun?
Bende de 13600K var boşta gündüz 46 derece, gece hava soğuyunca 41-42 derecelere düşüyor.

Hocam ML 360 ıllusıon modelini kullanıyorum yaşadığım şehir epey sıcak onunda etkisi var.

PBO açıksa kapatmayı dene. Bir de UV yapmanı tavsiye ederim ya da AMD'nin hazır watt profilleri vardı BIOS tarafında, onlara bir bak.

Eco mode denedim yok. Core ayarını 30 negative yaptım neredeyse hiç faydası dokunmadı.

Dostum gaaayet normal, 7700X işlemcisi değil olay, direkt 7000 serisinin X takısı alan tüm işlemcileri ısınıyor. Boşta 50 derece bile az bu işlemci için.
Valla hocam Reddit gibi tüm yabancı forumlarda sizin yorumunuza benzer yorumlarla karşılaştım öyle sanırım. Eski bir I9 9900K kullanıcısı olarak bu işlemci atom bombası gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı