Laptop boşta 90 dereceye çıkıyor

Withoutac1

Centipat
Birden başladı bu durum 40-50 derecelerde seyrederdi az önce boştayken 90'ı gördüm sonra 80'e indi. 15 dakikadır aralıksız fan çalışıyor ve soğumuyor hâlâ boşta. Neden olabilir? Virüs bulaşmış olabilir mı? CPU kullanımı %16 idi.

Hocam garantisi varsa servise ulaşsan bir test etseler. Garantisi yoksa yine bir ara test yaparlar belki ona göre kendin de macun ve toz işini yapabilirsen yap, o temizlik önemli.

Evet haklısınız da alalı iki ay oldu ve bir kere bile yatakta koltukta kullanmadım tozunu da alıyorum hep ondan o ihtimali eledim yine de servisle görüşeceğim devam ederse.

Yeniden başlatın biraz bekledikten sonra sıcaklıklara bakın büyük ihtimal bir hizmet çalışıyor eğer sürekli aynıysa temizlik ve bakım gerekebilir.

Bu arada laptop kaç yıllık?

Alalı iki ay oldu toz toplamış olamaz yatakta vs kullanmadım. Yeniden başlattığımda düzeldi ama yük altında bakmam lazım tekrar. Fan soğutması yetersiz diye düşündüm ama öyle olsa hiç soğutamazdı 50'deyken 35'e düşürebiliyor mesela arkada bir hizmet çalışıyor olabilir evet ama göremedim arada bir açılıyordur belki.

Evet haklısınız da alalı iki ay oldu ve bir kere bile yatakta koltukta kullanmadım tozunu da alıyorum hep ondan o ihtimali eledim yine de servisle görüşeceğim devam ederse.

Alalı iki ay oldu toz toplamış olamaz yatakta vs kullanmadım. Yeniden başlattığımda düzeldi ama yük altında bakmam lazım tekrar. Fan soğutması yetersiz diye düşündüm ama öyle olsa hiç soğutamazdı 50'deyken 35'e düşürebiliyor mesela arkada bir hizmet çalışıyor olabilir evet ama göremedim arada bir açılıyordur belki.

Normal bir sıkıntı yoktur şu zamana kadar laptop kullandım hep aynı durum. Mesela ben 95 derece Valorant oynuyorum laptoplarda normal bu dereceler 100 oyunda ve aşırı yükte 100 derece sonrası kritik bende AMD var bende ilk başlarda oyunlarda 100 dereceyi sıkıntı etmiştim ama adamlar bana 105 dereceye kadar bu işlemci için normal olduğunu söyledi (Intel için durumu bilmiyorum)ben de bunun üzerine soğutucu aldım şu an 85 derece Valorant oynuyorum ama illaki soğutmak istiyorum derseniz hava deliklerine göre basit bir soğutucu veya yükseltici alabilirsiniz.

Benzer bişi bende de olmuştu servise ulaştım pcye bağlanıp 1-2 test yaptı sonra servise gönderdim. Ekran sorunum vs de vardı onları yapmadan gönderdiler ama ısınma durumu düzelmişti tozlanmış veya macunu bitmiş olabilir garantin yoksa açıp kendin de kontrol edebilirsin. Tabi sisteme göre nasıl değişir bilmem genel olarak kendi deneyimime göre söyledim hocam.
Hocam bu arada teknik serviste fan temizliği macun değişiminden para alıyorlar mı garantin devam ediyorken

Yeni konular

Geri
Yukarı