Laptop CPU sıcaklığı oyunlarda 90 dereceye çıkıyor

Miraç Semiz

Centipat
Daha fazla  
Sistemimde FIFA'ya da Star Wars Jedi: Fallen order oynamak istediğimde CPU sıcaklık değeri 90 ila 92 derece arası gidip geliyor ama bu sürede performanstan kayıp yaşamıyorum. Bu sıcaklık değerleri laptop işlemcisine bir zarar verir mi? Bu sıcaklık değerini düşürmek için Turbo Boost'u kapattım ama 20-30 FPS düştü. Turbo Boost kapatmak yerine ne yapmalıyım? Laptop soğutucusu alsam işe yarar mı? Oyunları oynadığım grafikler ultra bu arada.

Son düzenleme:
Sistemimde FIFA'ya da Star Wars Jedi: Fallen order oynamak istediğimde CPU sıcaklık değeri 90 ila 92 derece arası gidip geliyor ama bu sürede performanstan kayıp yaşamıyorum. Bu sıcaklık değerleri laptop işlemcisine bir zarar verir mi? Bu sıcaklık değerini düşürmek için Turbo Boost'u kapattım ama 20-30 FPS düştü. Turbo Boost kapatmak yerine ne yapmalıyım? Laptop soğutucusu alsam işe yarar mı?
Merhaba Bendede En fazla 90 a çıkıyor eğer daha fazla çıkıyorsa kapatıyorum. İntel dayanıklı diye okumuştum bu sıcaklarda, altında boşluk olursa daha iyi olur. Laptop Soğutucusuda işe yarayabilir. Ben büyük oyunlarda soğutucu açıyorum. Orta veya küçük oyunlarda kapatıyorum ve altında boşluk oluyor böyle 85 derecelerde oynuyorum.

Laptoplarda bu dereceler biraz normal karşılanıyor, küçücük fanla anca bu kadar...

Laptop modeliniz nedir?
excalibur g870 rtx 3060 i5 12450h model bu hocam

Merhaba Bendede En fazla 90 a çıkıyor eğer daha fazla çıkıyorsa kapatıyorum. İntel dayanıklı diye okumuştum bu sıcaklarda, altında boşluk olursa daha iyi olur. Laptop Soğutucusuda işe yarayabilir. Ben büyük oyunlarda soğutucu açıyorum. Orta veya küçük oyunlarda kapatıyorum ve altında boşluk oluyor böyle 85 derecelerde oynuyorum.
zaten lol valo mafia cs go gibi oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor ama fifada ultrada oynayınca 90a geliyor performans düşmüyor ama insan birazda olsa korkuyor

Sistemimde FIFA'ya da Star Wars Jedi: Fallen order oynamak istediğimde CPU sıcaklık değeri 90 ila 92 derece arası gidip geliyor ama bu sürede performanstan kayıp yaşamıyorum. Bu sıcaklık değerleri laptop işlemcisine bir zarar verir mi? Bu sıcaklık değerini düşürmek için Turbo Boost'u kapattım ama 20-30 FPS düştü. Turbo Boost kapatmak yerine ne yapmalıyım? Laptop soğutucusu alsam işe yarar mı? Oyunları oynadığım grafikler ultra bu arada.
Zarar vermez, Frisby al 300-400 TL daha bir şey yapmana gerek yok. 4-5 ay sonra macun yeniler, bakım yaparsın.

excalibur g870 rtx 3060 i5 12450h model bu hocam

zaten lol valo mafia cs go gibi oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor ama fifada ultrada oynayınca 90a geliyor performans düşmüyor ama insan birazda olsa korkuyor
Anlık bir şey olmaz işlemci tehlikeli sıcaklıklara gelince gücü azaltır ya da keser. 90'lı dereceler işlemciyi bozmaz ama uzun süre böyle çalışırsa yıllar geçtikçe işlemci pinlerinde zarar oluşturabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı