Laptop chipsetler nasıl yüklenir?

Ssansarsalvo

Hectopat
Google'ye laptop modelini yazdım ve ilk çıkana tıkladım. Bunlar çıktı:

Ekran Görüntüsü (5).png

Ekran Görüntüsü (6).png

Bunlardan 4-5 tanesi aynı herhalde çünkü sürümlerine baktığımda hepsi aynı ve indirdiğimde çoğu aynı isimden iniyor. Chipsetlerin en sonunda da gördüğünüz gibi 9C gibi şeyler var. Ben bunların hepsini mi indireceğim. Yoksa 1 tanesi mi doğru?

En büyük hatayı başta sürücüleri Google'da aratıp önüne gelen siteden indirmekle yapmışsınız maalesef. Aynı zamanda sürücü bulucu sitesi olunca daha da katmerleniyor bu hata :)

Bu şekilde sürücü kurulumu yaptıysanız tavsiyem sistemin stabilitesi için tekrardan temiz kurulm yapmanızdır. Temiz kurulum yaptıktan sonra da Windows Update yeterlidir çipset sürücüleri için. Yetersiz veya eski olduğunu görürseniz de laptopun üretici sitesi dışında bir yerden indirmeyin fakat pek de gerek yok Windows Update ile gelen sürücüler varken.

Ayrıca sürücüleri yalnızca üreticilerin sitelerinden indirin.

En büyük hatayı başta sürücüleri Google'da aratıp önüne gelen siteden indirmekle yapmışsınız maalesef. Aynı zamanda sürücü bulucu sitesi olunca daha da katmerleniyor bu hata :)

Bu şekilde sürücü kurulumu yaptıysanız tavsiyem sistemin stabilitesi için tekrardan temiz kurulm yapmanızdır. Temiz kurulum yaptıktan sonra da Windows Update yeterlidir çipset sürücüleri için. Yetersiz veya eski olduğunu görürseniz de laptopun üretici sitesi dışında bir yerden indirmeyin fakat pek de gerek yok Windows Update ile gelen sürücüler varken.

Ayrıca sürücüleri yalnızca üreticilerin sitelerinden indirin.
Zaten kurmamıştım,dokunmuyorum o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı