Çözüldü Laptop çift monitör nasıl bağlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar laptopa iki tane monitör bağlayıp kendi ekranını kapattığım zaman iki ekranda NVIDIA ekran kartını kullanıyor. Bir tanesinin dahili ekran kartını kullanmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Edit:
Type-C cıkısından alıyorum 2. görüntüyü. Diğer porta takınca dahili olanı kullanıyor ancak ben bu girişten RTX ekran kartını kullanıp HDMI cıkısına bağlı olan ekran kartımdan AMD ekran kartımı kullanmak istiyorum.

1714419016308.png

Çözüm
Gördüğüm kadarıyla HDMI direkt NVIDIA üstüne bağlı, onu değiştiremezsiniz. 2 adet Type-C var. O zaman biri NVIDIA diğeri dahiliye bağlıdır muhtemelen. HDMI üstünden dahili çıkışı almak istiyorsanız onu yapamazsınız görsele göre.
Laptop modeli nedir? MUX varsa ise kapatıp aynı yerde tekrar ekran görüntüsü atar mısınız?

Hocam merhaba. Acer Nitro 16 modeli cihaz. MUX mevcut değil yanılmıyorsam Advanced Optimus özelliği mevcuttu.

İkisi de aynı işe yarıyor. Advanced Optimus açıksa kapatıp ekran görüntüsü atar mısınız? Bakalım hangi port nereye bağlı. O zaman net bir şekilde konuşabiliriz. Tam şekilde atın lütfen.

1714423740308.png

Misal ikinci Type-C portuna takıp küçük ekranı HDMI çıkışına taktıgım zaman istediğimi elde ediyorum ancak böyleyken neden ikisinin de 4050'yi kullandığını anlayamadım :)

Gördüğüm kadarıyla HDMI direkt NVIDIA üstüne bağlı, onu değiştiremezsiniz. 2 adet Type-C var. O zaman biri NVIDIA diğeri dahiliye bağlıdır muhtemelen. HDMI üstünden dahili çıkışı almak istiyorsanız onu yapamazsınız görsele göre.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı