Laptop çok ısınıyor

Hocam bana kalırsa en etkili çözüm işlemci güç durumunu %99'a alın. Bu şekilde hem turbo moda geçmeye çalışmayacak hem de çok ısınmayacak.
Kanka bunlardan yana havalar çok sıcak olmasıda etki ediyor kesinlikle sovutucu almanı tavsiye ederim.
Okumadın galiba. Zaten soğutucusu var.

GTX 1050 ekran kartı ve i5 8300h işlemci var. Odam çok sıcak olduğu için daha çok ısınıyor, boşta 70 derece oluyor soğutucu kullanıyorum ama gene çok sıcak. Yanacak gibi oluyor.
Şu laptoplar sıcak olunca bazıları normal diyor. Şaka gibi. İ7-7700HQ laptopum boşta 35 derece. Yüksek Performansta 42 derece oluyor.

O işlemcinin soğuma potansiyeli yüksek. Eğer sisteminiz düşük voltaja elverişli ise Undervolt edebiliriz. Ben de zaten kendi laptopumu Undervolt'lu kullanıyorum. Forumda da Undervolt konusunda insanlara yardımcı oluyorum.

Termal macunu yenileseniz biraz yararı olur ama dilerseniz Undervolt ile biraz daha düşürebiliriz.

Performans veriyor mu kankam onu düşün bir de? Vermediği için diyorum
Ben çok güçlü olmayan bir laptopumu yıllarca öyle kullandım. Aman aman bir kayıp yaşamıyorsun hocam hatta ben hiç kayıp yaşamadım ama bir ihtimal bırakıyorum gene. Turbo moda geçince ısınıyor çünkü işlemci. %99 ile sınırlayınca ne performans kaybı yaşıyordum ne de aşırı sıcaklık problemi.

Şu laptoplar sıcak olunca bazıları normal diyor. Şaka gibi. i7-7700HQ laptopum boşta 35 derece. Yüksek performansta 42 derece oluyor.

O işlemcinin soğuma potansiyeli yüksek. Eğer sisteminiz düşük voltaja elverişli ise undervolt edebiliriz. Ben de zaten kendi laptopumu Undervolt'lu kullanıyorum. Forumda da undervolt konusunda insanlara yardımcı oluyorum.

Termal macunu yenileseniz biraz yararı olur ama dilerseniz undervolt ile biraz daha düşürebiliriz.

Undervolt performansı düşürür mü bir de kaç derece fark eder.
Performans veriyor mu kankam onu düşün bir de? Vermediği için diyorum.

5 ya da 6 derece soğutuyor markasını bilmiyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı