Laptop çok ısınıyor

Lexxtepe

Decapat
Merhaba arkadaşlar, laptopumdan gecen gun oyun oynarken bir ses geldi sanki bir şey takiliyor gibi. Ben de alr F4 yapip kapadim. Sonra acip oynadigimda sorun yoktu. Ama sonraki acisimda oyunda inanilmaz donmalar oldu, diger oyunlarda da. Format attim, suruculeri guncelledim, System Care falan filan hepsini yaptim. Su an masaustunde fare imlecini dolastirirken bile donuyor. CPU %100 kullanimda. Sicaklikari ise anakart 90, CPU 98, GPU 95. Bes dk icinde elimi laptopa koydugumda yanacak seviyeye geldi ve kapadin tekrar. Fan hizi 1500-2300 arasiydi. Ne yapmam lazim?

Dosya Ekleri

• IMG-20221120-WA0015.jpeg
    IMG-20221120-WA0015.jpeg
    60,4 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, laptopumdan gecen gun oyun oynarken bir ses geldi sanki bir şey takiliyor gibi. Ben de alr F4 yapip kapadim. Sonra acip oynadigimda sorun yoktu. Ama sonraki acisimda oyunda inanilmaz donmalar oldu, diger oyunlarda da. Format attim, suruculeri guncelledim, System Care falan filan hepsini yaptim. Su an masaustunde fare imlecini dolastirirken bile donuyor. CPU %100 kullanimda. Sicaklikari ise anakart 90, CPU 98, GPU 95. Bes dk icinde elimi laptopa koydugumda yanacak seviyeye geldi ve kapadin tekrar. Fan hizi 1500-2300 arasiydi. Ne yapmam lazım.
tozdan olabilir laptopun içine baktınız mı ?

Geri
Yukarı