Laptop değiştirilevilir işlemci yükseltme

Arkadaşlar işlemcimi yükseltmek istiyorum. İcini acıp baktığımda laptopumun icindeki işlemci lehimli değil cıkabiliyor. Ben işlemcim 2 cekirdek ben bunu 4 cekirdek yapmak istiyorum. Hangi işlemciler uyar ve RAM en fazla kac GB oluyor? Bana yardım edecek arkadaşlar var mı? Detaylı bir şekilde anlatırsanız cok sevinirim. Pek anlamıyorum cünkü. Sistemimin resmini aşagıda paylaşıyorum.
Arkadaşlar işlemcimi yükseltmek istiyorum. İcini acıp baktığımda laptopumun icindeki işlemci lehimli değil cıkabiliyor. Ben işlemcim 2 cekirdek ben bunu 4 cekirdek yapmak istiyorum. Hangi işlemciler uyar ve RAM en fazla kac GB oluyor? Bana yardım edecek arkadaşlar var mı? Detaylı bir şekilde anlatırsanız cok sevinirim. Pek anlamıyorum cünkü. Sistemimin resmini aşagıda paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Yanlış bilgilendirme [İşlemci PGA]
Maalesef işlemcini değiştiremezsin. DDR3 1066 ya da 1333 Mhz 2GB / 4GB RAM yükseltmesi yapabilirsin.

2GB ya da 4GB daha ekleyebilirsin demek istemiştim ama sen 2 x 4GB RAM kullanıyorsan 8GB RAM bu sisteme yeter de artar. Muhtemelen max. 16GB destekliyordur anakartın ama emin değilim.

İşlemciniz 35W TDP değerine sahip, 35W TDP değerine sahip bir Sandy Bridge 4 çekirdekli işlemci bulunmuyor. Şansınızı denemek isterseniz istediğiniz bir Sandy Bridge 45W TDP değerine sahip 4 çekirdekli i7 işlemciyi takabilirsiniz ancak soğutma konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Mümkün. Ama değer mi? Değmez.
10W daha fazla TDP var. Soğutma anlamında berbat bir performans sergileyecektir.
anladım yani değmez diyorsunuz
İşlemciniz 35W TDP değerine sahip, 35W TDP değerine sahip bir Sandy Bridge 4 çekirdekli işlemci bulunmuyor. Şansınızı denemek isterseniz istediğiniz bir Sandy Bridge 45W TDP değerine sahip 4 çekirdekli i7 işlemciyi takabilirsiniz ancak soğutma konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz anladım teşekkür ederim

teşekkür ederim işlemcim yükselmez yani

Sadece kendi işlemcin değil laptoplarda genel olarak işlemci değişmez.Hele DDR3 sistemlerde işlemciyi değiştirmek bana kalırsa anlamsız bir para israfıdır çünkü her yönüyle risk.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı