Laptop Disk Kullanımı 100 Sorunu

aakdas

Kilopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v12 modelini kullanıyorum. Disk kullanımı 100 oluyor ve bilgisayarda takılmalar kasmalar meydana geliyor. Zaman zaman bu kullanım düşse de özellikle oyunlarda 100'e ulaşıyor ve bilgisayar aşırı derece kasıyor oyun oynanmayacak bir hal alıyor. Oynadığım oyunlar "Sims 3 ve Sims 4"

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sebebi genelde arka planda çalışan Windows güncellemeleri oluyor. Özellikle yeni alınan veya yeni format atılan bilgisayarların vazgeçilmez sorunu.

İlk önce Görev Yöneticisini açarak buradan Disk kullanımını bu kadar zorlayan şeyin ne olduğunu belirleyin. Buna göre çözüm yollarına gidilebilir.

HDD kullanıyorum.
O zaman sorununuzun nedeni belli :) Windows 10, özellikle SSD kullanımına uygun tasarlanmış bir işletim sistemi. SSD takviyesi yaparsanız, herhangi bir problem yaşamazsınız.

Bilgisayarınızın modelini yazdığımda m.2 portu dahi olduğunu gördüm, dolayısıyla SSD vardır diye düşünmüştüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı