Laptop %100 disk kullanımı sorunu

Alperen1236

Hectopat
Daha fazla  
Sorunu anlamışsınızdır zaten ama soruna geçmeden önce hemen bilgilendireyim, internet üzerinde okuduğum tüm çözümleri denedim ve herhangi bir işe yaramadı. Hatta disk'in tamamını neyin kullandığını bile çözemedim. En basit işlemde bile disk %100'e fırlıyor ve ve laptop bir anlık takılıyor.

Laptop Markası : Casper Nirvana F600.

Ufak not: Evet forum Casper'i ne tavsiye ediyor ne başka bir şey yapmıyor olabilir lakin bana hediye geldi bunun için üzgünüm ki zaten marka ile alakası olduğunu zannetmiyorum.

Denediğim çözümler:

1. Hizmetler'den Windows Search'ü durdurmak.
  2. Disk üzerinden sanal bellek özelliğini kapatma.
  3. Disk özelliklerinden en alttaki bulunan seçenek "Bu sürücü dosyaların, dosya özelliklerine ek olarak... vs"
  4. Not:Gözümden kaçan herhangi bir çözüm olabilir bunun için kusura bakmayın videolar ve forumlar genel olarak bu 3 şeyin üzerinde durmuş başka çözüm göremedim.
2 tane de örnek fotoğraf çektim bilmediğim bir yöntem olabilir, benim tek aklıma gelen buradan bakmak oldu. Disk'i kullanan uygulamaları görmek için başka bir yöntem varsa her şeyi önerebilirsiniz, umarım çözümü olan bir sıkıntıdır. İyi Sosyal'ler (y)

resim1.png
resim2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu her zaman yazılımsal olmayabiliyor.
HD Tune Pro kurun, Health ve Error Scan testi yapın ve görsel ekleyin.

ADWCleaner adlı programı yükleyerek taratın, bulduğu tüm dosyaları silin ve yeniden başlatın . Aynı sorunu bende yaşadım böyle çözüm. İyi forumlar.

Sorunu her zaman yazılımsal olmayabiliyor.
HD Tune Pro kurun, Health ve Error Scan testi yapın ve görsel ekleyin.

Laptop daha 3 ayını doldurmadı. Yeni diye donanım sıkıntısı olabileceği hiç aklıma gelmemişti belki sorun çıkar tarama uzun sürecek gibi duruyor ancak şu şekilde 2 fotoğraf atabilirim henüz bir sıkıntı yok gibi

Error Scan.png health1.png

ADWCleaner adlı programı yükleyerek taratın, bulduğu tüm dosyaları silin ve yeniden başlatın . Aynı sorunu bende yaşadım böyle çözüm. İyi forumlar.

Eğer donanımsal bir sıkıntı değilse ve işletim sisteminden de kaynaklanan bir sorun değilse bunu da deneyeceğim. Normalde korsan program veya oyun kullanmadığımdan kullansam bile Virüstotal+Sandboxie ile önlem aldığımdan için herhangi zararlı bir yazılım olacağını düşünmüyordum ama nereden virüs geleceği belli olmaz bende şüphelenmeye başladım. Ücretsiz uygulamalarda bile sistemi sıkıntıya sokan yazılımlar mevcut olabiliyor bunu da deneyeceğim öneri için teşekkürler.

Windows defender'i kapatarak çözebilirsin.

Zaten görev yöneticisinde onu görüyorum diye dün akşam yaptığım oydu. Konuya eklemeyi unutmuşum "Regedit" olsun Defender ayarları olsun başlangıç seçenekleri olsun her yerden yok ettim kendisini değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba bu sorunu nasıl çözerim baya zamandır durmadan böyle oluyor ve laptopu birçok sefer sıfırlasam da bu sorun devam ediyor en az 1 saat açık kaldıktan sonra topluyor ancak yardımcı olabilirseniz sevinirim

Dosya Ekleri

• bu ne.png
    bu ne.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 97
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı