Laptop disk kullanımı %100 ve disk sağlığı

Burak Colay

Centipat
Selamlar öncelikle, 5 yıldır kullandığım laptopun harddisk sağlığına baktım ve bunları gördüm, bilgisayar cok ağır çalışıyor hep disk kullanımı yüzde ve ne yapsam çözemedim, yardımcı olabilir misiniz acaba? Harddisk bozuk ise nasıl yeni bir harddisk takarım? Teşekkürler.

4d39d821-2eea-44ae-876d-733474df3a73.jpg

Sağlık durumu pek iyi gözükmüyor. Error scan kısmından direkt start tuşuna basıp tarama yapın. Sonucunu burada paylaşın. Biraz uzun sürebilir. Bir de benchmark testi yapın.

Selamlar öncelikle, 5 yıldır kullandığım laptopun harddisk sağlığına baktım ve bunları gördüm, bilgisayar cok ağır çalışıyor hep disk kullanımı yüzde ve ne yapsam çözemedim, yardımcı olabilir misiniz acaba? Harddisk bozuk ise nasıl yeni bir harddisk takarım? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 682997
Klasik %100 disk kullanımı problemi. Tek çözümü SSD'ye geçmeniz. Zaten HDD'in emekliye ayrılma zamanı gelmiş.

Çok teşekkür ederim yardımınız için , sanırım ssd alıcağım peki bu elimdeki harddiski ne yapabilirim çöpe atsan atılmaz satsan içinde eskiden önemli şeyler vardı sorun olurmu

Yedek almaya çalışın olmuyorsa yapacak bir şey yok.
Eğer çok önemli bilgiler var ve yedek alamıyorsanız işi garantiye almak için elektronik kartını kırın o şekil geri dönüşüme verin ya da çöpe atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı