Laptop donuyor ve yeniden başlatılıyor

GooseN

Centipat
Laptop dün gece birden siyah ekran oldu ve dondu imleç falan hiçbir işlem yapılmıyordu bende pek önemsemedim, kapatma düğmesinden kapattım. Bugün laptopu açayım dedim açarken dondu ve yine hiçbir şey yapılmıyordu sonra kapatıp 2 3 kere denedim yine aynısı oldu. En sonunda yeniden başlatın veya gelişmiş seçenekler kısmı vardı yeniden başlattım her neyse bir şekilde açtım bilgisayarı sonra birden ben hiçbir şey yapmadan bilgisayar yeniden başlattı kendisini ne oluyor anlamış değilim laptop 6-7 yıllık eski olmasından kaynaklanıyor olabilir ama virüs gibi bir şeyden dolayı mı böyle oluyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop dün gece birden siyah ekran oldu ve dondu imleç falan hiçbir işlem yapılmıyordu bende pek önemsemedim, kapatma düğmesinden kapattım. Bugün laptopu açayım dedim açarken dondu ve yine hiçbir şey yapılmıyordu sonra kapatıp 2 3 kere denedim yine aynısı oldu. En sonunda yeniden başlatın veya gelişmiş seçenekler kısmı vardı yeniden başlattım her neyse bir şekilde açtım bilgisayarı sonra birden ben hiçbir şey yapmadan bilgisayar yeniden başlattı kendisini ne oluyor anlamış değilim laptop 6-7 yıllık eski olmasından kaynaklanıyor olabilir ama virüs gibi bir şeyden dolayı mı böyle oluyor yardımcı olur musunuz?

Bana hdd/ SSD ile ilgili bir sorun gibi geldi.

1- Fiziksel hasar aldıysa HDD/SSD (hangisi varsa) zarar görüp kabloyu çekmiş olabilir.
2- Windows dosyaları bozulmuş olabilir, önemli dosyalarınızı yedekleyip format atıp deneyin derim.

Attıktan sonra devam ediyorsa bilin ki depolama birimi gitmiştir.

Peki önerileriniz için teşekkürler fakat virüsten dolayı falan böyle olması mümkün mü bunu da merak ediyorum?

Evet arkadaşlar doğru söylemiş diskiniz ölüyor olabilir, virüs konusuna gelecek olursak bir MEMZ veya bonzibuddy gibi virüslerin dışında bir virüsün bu kadar etkili olabileceğini düşünmüyorum. Eğer bilgisayarı kullanabiliyorsanız kaynak kullanımlarınıza bir göz atın ve en son neler yüklediniz?

Evet arkadaşlar doğru söylemiş diskiniz ölüyor olabilir, virüs konusuna gelecek olursak bir MEMZ veya bonzibuddy gibi virüslerin dışında bir virüsün bu kadar etkili olabileceğini düşünmüyorum. Eğer bilgisayarı kullanabiliyorsanız kaynak kullanımlarınıza bir göz atın ve en son neler yüklediniz?
En son dün akşam lol skin indirmiştim,gecede bu sorun oldu fakat bundan kaynaklandığını düşünmüyorum . Ben en iyisi bir format attırayım format atınca virüsler temizlenir hem diye düşünüyorum . Olmazsa laptop eski pek harcama yapmayı düşünmüyorum sadece oyun oynamak için giriyorum zaten . Ben bayadır Windowsu güncelleyemiyorum zaten, sorun oluşuyor sürekli güncelleme yaparken berki Windows dosyalarından kaynaklanıyordur.
Yani toparlamak gerekirse format deneyeceğim olmazsada HDD/SSD alacağım.

En son dün akşam lol skin indirmiştim,gecede bu sorun oldu fakat bundan kaynaklandığını düşünmüyorum . Ben en iyisi bir format attırayım format atınca virüsler temizlenir hem diye düşünüyorum . Olmazsa laptop eski pek harcama yapmayı düşünmüyorum sadece oyun oynamak için giriyorum zaten . Ben bayadır Windowsu güncelleyemiyorum zaten, sorun oluşuyor sürekli güncelleme yaparken berki Windows dosyalarından kaynaklanıyordur.
Yani toparlamak gerekirse format deneyeceğim olmazsada HDD/SSD alacağım.
Format atma. Önce o güncellemeleri yapmayı dene. Sonra Kaspersky veya MBAM gibi antivirüsler ile tam tarama yap.

Format atma. Önce o güncellemeleri yapmayı dene. Sonra Kaspersky veya MBAM gibi antivirüsler ile tam tarama yap.
Hocam MBAM(premium trial) ve Kaspersky ile lol skin yüklemeden önce taratmıştım temiz çıkmıştı şuan Kaspersky deneme sürümü bittiği için tam tarama yapamıyorum fakat lol skini tek başına tarattığım da tehdit yok demişti .Güncellemelere gelicek olursakta neden oluyor bilmiyorum ama sürekli güncellemeyi yapıyorum sonra yapılan işlemler geri alınıyor felan diyor
Edit : lol skini 2 3 kere kullanıp sildim c klosöründen felan ama rar dosyası olarak duruyor
Bugün tekrar girdim laptopa açılırken bir sorun yaşamadım ama oyuna girerken 2 3 defa oyun kapandı ve mavi ekran verdi buda HDD/SSD de bir problem olduğuna işaretmidir ?
Bazen laptop açık fakat hiçbir şey yapmadanda donuyor

Son düzenleme:
Hocam MBAM(Premium trial) ve Kaspersky ile LoL skin yüklemeden önce taratmıştım temiz çıkmıştı şu an Kaspersky deneme sürümü bittiği için tam tarama yapamıyorum fakat LoL skini tek başına tarattığım da tehdit yok demişti. Güncellemelere gelecek olursakta neden oluyor bilmiyorum ama sürekli güncellemeyi yapıyorum sonra yapılan işlemler geri alınıyor falan diyor
Edit: LoL skini 2 3 kere kullanıp sildim C klosöründen falan ama RAR dosyası olarak duruyor
Bugün tekrar girdim laptopa açılırken bir sorun yaşamadım ama oyuna girerken 2 3 defa oyun kapandı ve mavi ekran verdi bu da HDD/SSD de bir problem olduğuna işaret midir?
Bazen laptop açık fakat hiçbir şey yapmadanda donuyor

HDD veya SSD de sorun olabilir.

Geri
Yukarı