Çözüldü Laptop düştükten sonra SSD görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Odios01

Hectopat
Merhaba. Okul için laptop gerekliydi. O yüzden laptop aldım fakat çanta almadım. Laptop çantası olmadığı için düz çantaya koymuştum. Bu arada çanta da ağır bir çanta, yani içindeki normalde kırılacak bir şeyse bile zor kırılır. Ben içinde laptop olduğunu unutup (çantanın kendi ağırlığı zannettim bir an), yere attım. Neyse az önce baktığımda SSD'yi görmüyor. Ne yapmam lazım? SSD kablosu çıkmış olabilir ama hangisi SSD kablosu bilmiyorum, internetten içini açmayla alakalı video buldum ama tam sorun ne bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hafiften sallayınca bir ses geliyor. 2. El olarak aldık, belki SSD arızalıydı, yere düşürünce bozuldu iyice.

Arkadaşlar sanırım SSD'm bozulmuş. Laptop'a bağlı ama maalesef yine görmüyor. İyi ki bilgisayarda pek bir uygulama, dosya vs. yoktu. Tekrardan yüklerim her şeyi, sıkıntı yok. :(

@Artoria Pendragon hocam son olarak SSD'nin şu takılan yeri var ya. Yuva deniyor sanırım oraya, orada bir hasar olabilir mi? Yoksa kesin SSD'de mi bir sıkıntı vardır?
Merhaba. Okul için laptop gerekliydi. O yüzden laptop aldım fakat çanta almadım. Laptop çantası olmadığı için düz çantaya koymuştum. Bu arada çanta da ağır bir çanta, yani içindeki normalde kırılacak bir şeyse bile zor kırılır. Ben içinde laptop olduğunu unutup (çantanın kendi ağırlığı zannettim bir an), yere attım. Neyse az önce baktığımda SSD'yi görmüyor. Ne yapmam lazım? SSD kablosu çıkmış olabilir ama hangisi SSD kablosu bilmiyorum, internetten içini açmayla alakalı video buldum ama tam sorun ne bilmiyorum.
Muhtemelen iç kısımdan bir oynama olmuş. O yüzden içini açıp yeniden takmanız gerekiyor olabilir.

Muhtemelen iç kısımdan bir oynama olmuş. O yüzden içini açıp yeniden takmanız gerekiyor olabilir.
SSD muhtemelen soketinden kaymış, çıkmış olabilir. Takması basit.
Videodan SS aldım, tam nerede soket?
Screenshot_20221023-115720_YouTube.jpg

Geri
Yukarı