Laptop DVD-ROM yuvasına SSD takmak

Laptopuma DVD ROM yuvasina SSD takmayı düşünüyorum. SSD için alacağım yuvayı seçerken kararsız kaldım. 9mm mi almaliyim 9.5mm mi? YouTube'da bazı videolarda 9'u biraz gectiginde 9.5mm alinmasi gerektigi falan soyleniyordu. Sizce ne yapmalıyım?
Ölçtüğümde böyle çıktı.

20210407_005423.jpg

Genelde 9.5mm veya 12.7mm olur. Nadiren de 7mm kullanan modeller olabiliyor. 9mm benim duyduğum bir standart değil ve o boyutta caddy üretildiğini duymadım. Laptop'un modeli nedir acaba?

9,5 mm olarak bakın hocam. 12,7 mm büyük olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada 9,5mm Caddy ile yükseltme yapılıyor.
DVD yeri lenovo'nun özel 9mm ultra caddy'leri ve DVD-ROW kullanması için tasarlanmış. Bu özel ultracaddy'ler de satışta değil. Aldığınız 9,5mm caddy muhtemelen uyar ama takarken biraz sert girebilir.

Kaliteli bir Caddy almadığınız ve bilgisayarınızın DVD ROM'a çıkan portu SATA 3 olmadığı müddetçe oraya SSD takılmaz. SSD'nin yeri öncelik 2.5" disk yuvası olmalıdır. Eğer orada da SSD var ise DVD ROM portunun desteğine bakılmalı çünkü çoğu laptoptaki standart bağlantılar çok düşük olan hız limitlerine sahip. SATA 3 olduğundan emin olmadan ikinci bir SSD almanız, eğer amacınız hız ise, gereksiz olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada 9,5mm Caddy ile yükseltme yapılıyor.
DVD yeri lenovo'nun özel 9mm ultra caddy'leri ve DVD-ROW kullanması için tasarlanmış. Bu özel ultracaddy'ler de satışta değil. Aldığınız 9,5mm caddy muhtemelen uyar ama takarken biraz sert girebilir.
Bu videoda gösterilen ramde benim laptoba uyar değil mi ramide yükseltmeyi düşünüyordum
Kaliteli bir Caddy almadığınız ve bilgisayarınızın DVD ROM'a çıkan portu SATA 3 olmadığı müddetçe oraya SSD takılmaz. SSD'nin yeri öncelik 2.5" disk yuvası olmalıdır. Eğer orada da SSD var ise DVD ROM portunun desteğine bakılmalı çünkü çoğu laptoptaki standart bağlantılar çok düşük olan hız limitlerine sahip. SATA 3 olduğundan emin olmadan ikinci bir SSD almanız, eğer amacınız hız ise, gereksiz olacaktır.
ssdyi hdd yuvasına takarım hddyi aldığim caddye takarım bence bi sıkıntı olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı