Laptop ekran gelmeden kapanıyor

Dreamm67

Centipat
Daha fazla  
Klavyeyi söktüm, biraz bakındım bir kırık çıkık var mı diye, bulamadım. Bu arada pili çıkarıp şarjda da denedim gene aynı şey. Sonra hard diski söküp çalıştırdım ancak gene aynı. En son RAM'leri değiştirdim ve gene aynı.

Video: mp4: 20240109_173647.mp4

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavyeyi söktüm, biraz bakındım bir kırık çıkık var mı diye, bulamadım. Bu arada pili çıkarıp şarjda da denedim gene aynı şey. Sonra hard diski söküp çalıştırdım ancak gene aynı. En son RAM'leri değiştirdim ve gene aynı.

Video: mp4: 20240109_173647.mp4

Sökmeden önce çalışıyor muydu? Ekrana görüntü bile gelmiyor anında gidiyor sebebi RAM ile alakalı gibi geldi. Ancak denemişsin. Kısa devre vb durumlar yaşanmadıysa taktığın parçada problem var. HDD vs sorun olsaydı görüntü gelirdi en azından.

Sökmeden önce çalışıyor muydu? Ekrana görüntü bile gelmiyor anında gidiyor sebebi RAM ile alakalı gibi geldi. Ancak denemişsin. Kısa devre vb durumlar yaşanmadıysa taktığın parçada problem var. HDD vs sorun olsaydı görüntü gelirdi en azından.
Hayır, sökmeden önce çalışmıyordu.

Açıkçası hocam dediğim gibi ekrana görüntü bile gelmiyor. Genelde en büyük sebebi RAM olmadığı veya RAM çalışmadığı için oluyor. Elinizde başka RAM de yok sanırsam veya tek tek denediniz mi eğer 2 tane varsa slot arızalı da olabilir.
Elimde yedek ramler vardı, bilgisayarın içinde ramleri çıkarıp onlarla denedim ama olmadı.

Elimde yedek RAM'ler vardı, bilgisayarın içinde RAM'leri çıkarıp onlarla denedim ama olmadı.

RAM çalıştığı halde ve slot değiştirip denemenize rağmen çözüm olmadıysa sorun başka yerden de kaynaklanıyor olabilir. Adaptör veya herhangi kısa devre yapan kısacası laptop komple söküp önceden herhangi işlem veya kart yüzeyinde problem, ısınma var mı onlara bakmak gerekir. Sonrasın da yeterince bilgi ve donanım varsa parça temini yapıp geriye değiştirmek kalıyor.

Geri
Yukarı