Laptop ekran kartı macun değişimi sonrası performans sorunu

zloine

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE70 2PC Apache model laptopumu temizlemek için açtım ve format attım, ekran kartı ve işlemci üzerine fazla macun sürdüm ve tamamına yaydırdım ekran kartı performansı yüzde 10'lara düştü sonra bilgisayarcıya götürüp macunları temizlettim kendi macunladı. Onun işleminden sonra ekran kartı performansı yükseldi ama formattan önce ki performansına yaklaşamadı bile. Bütün driverlar güncel ve BIOS güncellemesi yapmak için MSI'ın sitesinden bilgisayar modeliyle uyumlu dosyaları indirip kurdum ama eski versiyonlar olduğu için sorunlara yol açtı ve düzelmedi.

Bilgisayarcıya tekrar gidip konuştum ekran kartı çipin hasar görmüş olabilir dedi başta kendi macunlamamdan kaynaklı. Hatalı macunluyken test amaçlı ekran kartını zorladıysan çipi zarar görmüş olabilir dedi.

Benim sorularım şunlar olacak ekran kartı çipi bu şekilde hasar görür mü? Çünkü bilgisayarcı benim sürdüğüm macunu temizlerken hassas malzeme kullanmadı onunla da alakalı olabilir mi?

Ya da format sonrası bir şeyleri eksik kurmamdan kaynaklı yazılımsal bir problem olabilir mi? İnternette kendim sorunu araştırdım faydalı bir sonuç alamadım. Sürücülerin hepsi güncel arkadaşlar sürücü güncellemesi önermeyin lütfen.

Ekran Kartı: GeForce GTX 850M 2GB GDDR5

Son düzenleyen: Moderatör:
Performansı neyle ölçtün ? Ayrıca aida64 testi yapıp resmini atarsan biraz daha bilgi sahibi oluruz ne olup bittiği hakkında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı