Laptop ekran kartını değiştirince düşük performans

melik taşdemir

Decapat
Makaleler
1
İçerisinde AMD HD 8970M 2 GB 256 bit ekran kartı olan PC'ye yükseltme için GTX 970M 6 GB 192 bit ekran kartı taktım. 4 gündür ekran kartı sürücüsünü güncelleyemiyorum. Donanımı bulamadı diyor. Bazı sistemlerle güncellemeyi başlatıyorum ama bu sefer de siyah ekran veriyor. DDU ile sil ve yine yükle ne lazımsa yaptım gene olmadı. CS:GO'da 40-50 FPS veriyor kart. Aygıt yöneticisinden güncelle deyince sürücü yükleniyor fakat sürüme bakıyorum. Quardo ekran kartı sürücüsü yüklüyor kendi kendine. Onu yükleyince çalışıyor ama işte performans rezalet. BIOS falan ne yapacağım?

@darkiroNNN
Güncel sürücüyü Nvidia üzerinden indirip kurmaya çalışmış olacağını düşünüyorum.
Ayrıca Recep Baltaş ve Ali Güngör sadece güncelleme linki bırakıp geçiştireceğini düşünmüyorum.
Duruma bakıp gerekli önerileri sunarak yapılacak adımları belirteceklerdir.

@darkiroNNN
Güncel sürücüyü Nvidia üzerinden indirip kurmaya çalışmış olacağını düşünüyorum.
Ayrıca Recep Baltaş ve Ali Güngör sadece güncelleme linki bırakıp geçiştireceğini düşünmüyorum.
Yok Recep abi bana linki bırakıp gitmişti de o yüzden söyledim. :D Şakayla karışık yani.

@darkiroNNN
Yapılacak tek durumun o olduğunu düşündüğü için sadece kaynak vermiş olabilir. :)
Evet öyle. Çünkü benim sorunumun bir çözümü olmadığını kendi kendime araştırarak buldum. Sahip olduğum bilgisayarın Firması ve Ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir durum. Zaten Açtığım konulardan çoğu bilgisayarım ile ilgilidir.

Son düzenleme:
Donanım Kimliklerini yazar mısın?
ceza vardı cevap yazamadım dün .
ssss.png
donanım kimliği dediğin şu mudur?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

En doğru yardımı verecektir.

Kullandığınız model ve özellikleri nedir. Sistem özelliklerini paylaşırsanız tamamen daha iyi yardımcı olunacaktır.
MONSTER® TULPAR T7 V2.4.1 17.3" - Tulpar T7 Oyun Bilgisayarı Modelleri | Monster Notebook
bilgisayar bu..lazım özellikler burda yeterli sanırım?
@darkiroNNN
şimdi işin özü şu ki bu bilgisayarın aysını herşeyiyle aynısının içinde gtx 970m takılı olan versiyonuda vardı ben aladığım zaman ama param yetmedi almaya hd8970 olanını aldım gtx 870 dengi.acaba monster çıkışında bu yanı bilgisayarların içindeki ekran kartı farklı diye bioslarıda farklı mı çıkıyordur?monster a bilgisayarı çaktırmadan yollayıp sanki başından beri gtx 970m varmış gibi sorun belirticem ki o lazım bios u atsınlar.kartı dışadan ladığım için düzeltmezler normalde

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı