Çözüldü Laptop ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oysacsdp

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3050 75W
İşlemci
Intel Core i5-11400H
Bu sabah laptopu açtığımda NVIDIA kontrol paneli, GeForce Experience gibi uygulamaların olmadığını fark ettim. Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda iste 3050 ekran kartının olmadığını gördüm. Sadece Intel UHD graphic vardı. Sürücüleri yüklemeye çalıştığımda ise uygun donanım algılanamadı deyip iptal ediyor. DDU ile sürücüleri sildim olmadı. Format attım hala aynı. Bir çözümü var mıdır?

Çözüm
Sorunu çözdüm. Windows Update yaparken otomatik BIOS sürümünü de güncellemiş. Bu yüzden ekran kartını görmemiş. ASUS'un sitesinden BIOS sürümünü downgrade edince düzeldi. Yanıtlar için yine de teşekkürler.
MUX vs var mı format atmışsınız ama aklıma başka bir şey gelmiyor.
Asus tuf f15 fx506h modeli var ancak bu modelde mux yok sanırım
Laptop marka model nedir? Asus'tan örnek vereyim ArmouryCrate uygulamasından bilgisayarı eko moda almıştık ekran kartını kapattığını bilmeden. Sizin gibi driver yüklemeye çalışırken uygun donanım yok gibi hatalar alıyorduk. Bu tarz bir ayar açmış olabilirsiniz yakın zamanda.
Armory crateye baktim eko modda vs değil ancak gpu stat kısmında olağanüstü güç tasarrufu çıkıyor oda alakasız birşey sanırım turbo modda bile oluyor

ASUS TUF F15 FX506h modeli var ancak bu modelde MUX yok sanırım.

Armoury Crate'ye baktim eko modda vs değil ancak GPU stat kısmında olağanüstü güç tasarrufu çıkıyor oda alakasız bir şey sanırım Turbo modda bile oluyor.

Bende eko modunda güç tasarrufu diyor devre dışı bırakılmış olabilir.

Sorunu çözdüm. Windows Update yaparken otomatik BIOS sürümünü de güncellemiş. Bu yüzden ekran kartını görmemiş. ASUS'un sitesinden BIOS sürümünü downgrade edince düzeldi. Yanıtlar için yine de teşekkürler.

Çözüm
Bu sabah laptopu açtığımda NVIDIA kontrol paneli, GeForce Experience gibi uygulamaların olmadığını fark ettim. Aygıt Yöneticisi'nden baktığımda iste 3050 ekran kartının olmadığını gördüm. Sadece Intel UHD graphic vardı. Sürücüleri yüklemeye çalıştığımda ise uygun donanım algılanamadı deyip iptal ediyor. DDU ile sürücüleri sildim olmadı. Format attım hala aynı. Bir çözümü var mıdır?
Driverları silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsin, ben eski bilgisayarımda öyle çözdüm.

Geri
Yukarı