Çözüldü Laptop ekran kartının tam güç vermemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KRΑTOS

Hectopat
Yer
Brezilya, Rio De Janeiro
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
İ7 11800H
Rust gibi çok yüksek gereksinim isteyen bir oyunda en Max ayarlara aldığımda değerler bu derece ama fighta filan girdiğimde bu FPS 50ye filan düşüyor bundan rahatsızım bu sorunun ekran kartı ve işlemcinin yüzdelik olarak düşük çalışmasından dolayı kaynaklanabileceğini düşündüm ekran kartı ve işlemci neden bu kadar az kullanılıyor CPU %2 GPU %41 çok az geliyor ekran kartının ve işlemcinin daha yüksek yüzdelikte çalışması için ne yapmam gerekiyor. Turbo mod kullanırken SS aldım.

Ve ekleme yapayım sadece Rust'ta en düşük ayarda ve en Ultra ayarda FPS aynı garip bir şekilde.

Evet sorunu çözdüm sorunu 2 haftadır araştırıyorum ve herkesin yararlanması için yazıyorum genelde bu laptopta Ultra ayar ve Low ayarda aynı FPS'i almanın çözümünü aradığınızda karşınıza masaüstü bilgisayarların sorunu olan darboğaz sorunu gelecek ama laptop kullanıyorsunuz laptop için bu sorunun çözümünü açıkçası hangi foruma bakarsam bakayım bulamadım ben bu sorunu bilgisayarımdaki sanallaştırma ayarını kapatarak çözdüm garip bir şekilde Intel VTX ve Intel Vtd'yi kapattım ve sorun tamamen kalktı Low ayara daha fazla FPS, yüksek ayara Low ayarda verdiği FPS'ten daha az veriyor artık ve FPS bayağı bir arttı bu sorunu yaşayan arkadaşlar inşallah bu konuya denk gelirler ve bu sorunlarını çözerler iyi sosyaller.
1669347461445.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_39.png
    Screenshot_39.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Geri
Yukarı