Laptop ekranı kapandıktan sonra geri açılmıyor

Hellwagner

Kilopat
Laptopun ekranı 5 dakikaya ayarlı ara sıra (3. yaşayışım) ekran kapandığında klavye veya fare ile etkileşime geçtiğimde görüntü gelmiyor Win CTRL Shift b komutunu denesem de etki etmiyor driverlerim güncel ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp tekrar da kurmuştum. Şu an gecici çözüm olarak ekran kapanma süresini sınırsız yaptım fakat neden kaynaklanabileceğini merak ediyorum yardım ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
PC model: ASUS TUF A15 FA507NU.
Not: ASUS desteğiylede iletişime geçtim fakat pek yardımcı olamadılar driver güncellemesi + format önerildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun ekranı 5 dakikaya ayarlı ara sıra (3. yaşayışım) ekran kapandığında klavye veya fare ile etkileşime geçtiğimde görüntü gelmiyor Win CTRL Shift b komutunu denesem de etki etmiyor driverlerim güncel ekran kartı driverini DDU ile kaldırıp tekrar da kurmuştum. Şu an gecici çözüm olarak ekran kapanma süresini sınırsız yaptım fakat neden kaynaklanabileceğini merak ediyorum yardım ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
Not: ASUS desteğiylede iletişime geçtim fakat pek yardımcı olamadılar driver güncellemesi + format önerildi.
Kapağı kapatınca pc kapanıyor mu yani.

Kapağı kapatınca pc kapanıyor mu yani.
Bahsettiğim özelliğe ait ss Screenshot_226.png

Hocam merhaba, galiba bu bazı FA507 modellerinde olan bir durum. Bende FA507XI modeli var aynı sorunu yaşıyorum hiçbir yerde çözüm bulamadım, şimdilik bende sizin gibi hiçbir zamana ayarladım ve ekran koruyucu aktif ettim. Acaba bu konuyla ilgili bir gelişme yaşadınız mı? Sizin durumunuza ek bende bazen Windows11 yeniden başlatılıyor.

Merhaba. FA507RM modelini kullanıyorum aynı sorunumuz var. Ekran karardıktan sonra beklemedeyken bir daha açılmıyor. Şöyle sorunu çözdüm. Ayarlarını buradaki gibi uyku ve ekranı kapat hiçbir zaman dersen ekran kapanmıyor haliyle bu soruna maruz kalmıyorsun.
Not: Her güç planı için aynı ayarı yapman gerekiyor. Mesela; Silent, Performance, Turbo modlarına ayrı ayrı olarak.

1710610955212.png

Son düzenleme:
Hocam merhaba, galiba bu bazı FA507 modellerinde olan bir durum. Bende FA507xı modeli var aynı sorunu yaşıyorum hiçbir yerde çözüm bulamadım, şimdilik bende sizin gibi hiçbir zamana ayarladım ve ekran koruyucu aktif ettim. Acaba bu konuyla ilgili bir gelişme yaşadınız mı? Sizin durumunuza ek bende bazen Windows 11 yeniden başlatılıyor.

Gelişme yok hala aynı ayarlarda kullanıyorum olay görüntüleyicisinden olan durumlara baktıgım da bazı hatalar gördüm araştırsamda bir sonuç elde edemedim aldıgım hatalardan birisi AMD driver ile alakalı sadece bu durumda değil genel olarak da sürekli hata veriyor sebebi sadece bu olmasa da bunlardan biri diye düşünüyorum eğer siz kafaya takıp uğraşmaya devam edecekseniz olay görüntüleyicisinde PC'yi açtıgınız saat ve dakikada neler oldugunu inceleyin oradan ilerlemek daha mantıklı. @Tajniax

Gelişme yok hala aynı ayarlarda kullanıyorum olay görüntüleyicisinden olan durumlara baktıgım da bazı hatalar gördüm araştırsamda bir sonuç elde edemedim aldıgım hatalardan birisi AMD driver ile alakalı sadece bu durumda değil genel olarak da sürekli hata veriyor sebebi sadece bu olmasa da bunlardan biri diye düşünüyorum eğer siz kafaya takıp uğraşmaya devam edecekseniz olay görüntüleyicisinde PC'yi açtıgınız saat ve dakikada neler oldugunu inceleyin oradan ilerlemek daha mantıklı. @Tajniax

Evet biraz daha kafa yordum ve en iyi çözümüm şu şekilde; ekranı kapat hiçbir zamana ayarlı, kapak kapatıldığında yapılacakları seçin sekmesindeki kapağı kapattığımda seçeneği hiçbir şey yapmaya ayarlı. Böylece ekran kapağını kapattığımda ekran kapanıyor. Şu an kullanışlı hale geldi benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı