Laptop ekranı, klavyesi ve touchpadi nasıl temizlenmeli?

experen0

Femtopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın ekranını nasıl zarar vermeden temiz bir şekilde silebilirim? Bununla birlikte tocuhpad ve klavye nasıl temizlenmeli?

Islak mendil veya bezle ekranı ve touchpadi silebilirsiniz. Klavye için kulak çubuğu kullanabilirsiniz. İyi sosyaller.

Islak mendil veya bezle ekranı ve touchpadi silebilirsiniz. Klavye için kulak çubuğu kullanabilirsiniz. İyi sosyaller.
Islak mendille ekran silinmez, şanziman alır gibi pikselleri eline alırsın.
@experen0 ekran oval silinmez. Dik ve yatay haraketler ile köşeleri birleştirip silebilirsin. Oval ve ıslak mendil ile silersen pikseller kayar. LCD temizleme seti al bunun için. Başka birşey kullanma. Laptop olduğu için klavyeni pek temizleyemezsin. Sökersen birdaha takamayabilirsin. Mandal yapısı biraz farklıdir. Görünürü almak için peçete kullan, ekstra yapabileceğin birşey yok.
Touchpad için çok hafif ıslak bir bezle silebilirsin, aynı şekilde elin değmişken kasayida silersin. Yeni gibi olur.

Ekran temizleme kitleri var alabilirsen ondan al düzenli bir şekilde temizlersin daha sağlıklı olur onun dışında ıslak mendil ile de silebilirsin, (suyunu sıktıktan sonra).

Ben klavye temizliği için tuşları söküyorum altta olan toza, kire vs erişmek için. Ama daha önce yapmadıysan iyice araştırmanı öneririm çünkü laptop tuşları çok hassas olabiliyor tuşu tutan tırnaklar rahatlıkla kırılabilir. Dikkatli olmalısın. Bununla uğraşmak istemiyorsan tekrar ıslak mendile başvurabilirsin veya ıslak bir bezi çok bastırmadan aralıkları ve tuş yüzeylerini silebilirsin.

Touchpad içinde yine tuşları sildiğin ıslak mendil veya bez ile silebilirsin (nemli olmasına özen göster aksi taktirde sileceğin zaman çıkan su laptopa zarar verir.

Ben temizlik yapacağım zaman komple söküp iyice temizliyorum laptopu daha sağlıklı olması için. Ama dediğim gibi söküp toplamaya bilgin yoksa veya ilk kez yapacaksan iyice araştır veya bir profesyonele ver.

Tabii derinlemesine temizliği 6 ay da bir kere yapman yeterli olacaktır laptop yeniyse dışarıdan kabasını alman yeterli. Çok uzattığımın farkındayım umarım yardımcı olmuşumdur. :)

Geri
Yukarı