Laptop ekranı titriyor

eva 02

Decapat
Merhaba, laptopumun ekranı videodaki gibi sürekli titriyor. Bu sorun kalıcı bir şey değil, 2-3 ay normal şeklide çalışıp tekrar bu şekilde bozulabiliyor. Şu an bunu yayınladığımda da düzeldi mesela. Bunun nedeni ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Panele giden flex kabloda bir sıkıntı olabileceği gibi, GPU çipinde de olabilir. Sık sık olmadığını elle müdahale ile düzeldiğini belirtmişsiniz. Ben flex kabloda sorun olduğunu düşünüyorum.

Panele giden Flex kabloda bir sıkıntı olabileceği gibi, GPU çipinde de olabilir. Sık sık olmadığını elle müdahale ile düzeldiğini belirtmişsiniz. Ben Flex kabloda sorun olduğunu düşünüyorum.

Elle müdahale ile düzelmiyor kendi kendine oluyor. Bazen bozuluyor bazen düzeliyor. Flex kablo laptopun neresinde oluyor? Kasanın sol üstünde kırık var oradan olabilir mi sorun? Ekran bu şeklide bozukken monitör bağladığımda normal bir şekilde çalışıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-01-08 at 14.41.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-08 at 14.41.22.jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Elle müdahale ile düzelmiyor kendi kendine oluyor. Bazen bozuluyor bazen düzeliyor. Flex kablo laptopun neresinde oluyor? Kasanın sol üstünde kırık var oradan olabilir mi sorun? Ekran bu şeklide bozukken monitör bağladığımda normal bir şekilde çalışıyor.

Ekrana hiç hasar geldi mi? Sol köşesi kırık ise muhtemelen düşmüş demektir.

Olabilir, ürün hasarlı olduğu için flex kablosu zarar görmüş olabilir. Flex kablosu genelde çok hassastır bu sebeple etkilenmiş olabilir.

Geri
Yukarı