Laptop ekranına pencere çarptı

dovahkiinn

Centipat
Merhaba arkadaşlar, laptop ekranına aniden esen rüzgar sonucu pencere çarptı ve çerçeve ile ekran ufak bir darbe aldı. Şu anlık herhangi bir sorun görünmüyor sadece PC kapalıyken ve siyah sayfalarda belli oluyor. Bu darbenin uzun vadede yayılma yahut başka sorunlar oluşturma gibi bir durumu olur mu?

fffff.jpg

Eğer içeride bir sorun yoksa olmaz. Asıl önemli olan normal görüntüde orada bir kararma var mı? Eğer kararma varsa ekran aniden gidebiliyor.

Normal görüntüde hiçbir sorun yok hocam. Ölü piksel testi vs. yaptım yeşil, beyaz, sarı sayfa gibi renklerde de baktım sadece siyah ekranda darbe izi belli oluyor onun dışında kararma falan yok

Normal görüntüde hiçbir sorun yok hocam. Ölü piksel testi vs. yaptım yeşil, beyaz, sarı sayfa gibi renklerde de baktım sadece siyah ekranda darbe izi belli oluyor onun dışında kararma falan yok
O zaman sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum, ama sık sık kontrol et, eğer genişleme gibi bir şey görürsen bir baktırmakta fayda var gibi. Benim televizyon çatladığında ertelemiştim, en sonunda patladıydı ekran, ama bu onun gibi bişi değil tabii.

O zaman sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum, ama sık sık kontrol et, eğer genişleme gibi bir şey görürsen bir baktırmakta fayda var gibi. Benim televizyon çatladığında ertelemiştim, en sonunda patladıydı ekran, ama bu onun gibi bişi değil tabii.

Çatlak gibi bir şey olsa direkt götürürüm servise ama bu daha çok darbeden kaynaklı ufak bir ezilme gibi duruyor hocam. Muhakkak takip edeceğim umarım herhangi bir sorun olmaz. Teşekkür ediyorum yardımınız için :)

Geri
Yukarı