Laptop ekranına görüntü gelmemesi sorunu

smash

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 buçuk yıldır Monster marka bir laptop kullanıyorum, bu yazdan beri ara ara yaşadığım şöyle bir problemim var. Cihazı açmak için güç tuşuna bastığımda bazen ekrana hiç bir şekilde görüntü gelmiyor. Yani herhangi bir logo da gelmiyor ekranın ışığı yanmıyor, tamamen kapalı. Ama PC açılıyor onda sorun yok. HDMI ile monitöre bağlıyorum görüntü var ama kendi ekranına gelmiyor. Bu her seferinde olan bir sorun değil yani 3 açışımdan birinde oluyor. Güç tuşundan kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor genelde. Garantisi bittiği için ne yapsam bilemedim, sadece ekranda sorun olduğunu bilsem neyse, ciddi bir sorun olmasından korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun benim Asus laptopumda da var. Açılışda herşey sorunsuz ama ekrana hiç ışık gelmiyor. Ekran kartı çipi yanmış desem o da zor çünkü VGA portundan harici ekranla sorunsuz görüntü alıyorum. Ama dahili ekranda tık yok. sorunu bi bilsem deniyecem bişeler ama boşuna ekran kartı çipi değiştirme masrafına girmek istemiyorum eski laptop çünkü değmez, ama işimide görüyor. Keşke alanında uzman arkadaşlar mesajı görüp cevaplasalar. Recep Bey mesela.

Aslında siz sorunu söylemişsiniz cevabı da içinde. Başka monitörle sorunsuz çalışıyorsa ekranınızda problem var demek ki. Eğer bu işten anlıyorsanız, ekran kablosunu kontrol edebilirsiniz. Tabi ekranın çipinde arıza varsa artık o nasıl çözülür bilemiyorum. Elektronikten anlamak gerekiyor.

Aslında siz sorunu söylemişsiniz cevabı da içinde. Başka monitörle sorunsuz çalışıyorsa ekranınızda problem var demek ki. Eğer bu işten anlıyorsanız, ekran kablosunu kontrol edebilirsiniz. Tabi ekranın çipinde arıza varsa artık o nasıl çözülür bilemiyorum. Elektronikten anlamak gerekiyor.
bende öyle zannettim fakat ekran paneli sorunsuz çalışıyor. tanıdık teknik serviste çıkma bir packerd bell laptoba paneli bağladık uzun süre kullandık sorunsuz. ayrıca ekran panel kablo (flex'i) de değiştirdim sıfır aldım yine aynı. anlamadığım harici ekrana görüntü verip sorunsuz panele neden görüntü vermemesi.

bende öyle zannettim fakat ekran paneli sorunsuz çalışıyor. tanıdık teknik serviste çıkma bir packerd bell laptoba paneli bağladık uzun süre kullandık sorunsuz. ayrıca ekran panel kablo (flex'i) de değiştirdim sıfır aldım yine aynı. anlamadığım harici ekrana görüntü verip sorunsuz panele neden görüntü vermemesi.
Hem başka monitörde sorunsuz çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor hem de sizdeki ekran başka yerde çalışıyor. O zaman başka donanımlarda sorunu aramak lazım. RAM de yapabilir bunu. Deneme imkanınız varsa RAM de aynı şekilde deneyebilirsiniz. Denemeyle bulunabilir. Tabi bu sorunu bilenler varsa söylerlerse biz de öğrenmiş oluruz.

Hem başka monitörde sorunsuz çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor hem de sizdeki ekran başka yerde çalışıyor. O zaman başka donanımlarda sorunu aramak lazım. RAM de yapabilir bunu. Deneme imkanınız varsa RAM de aynı şekilde deneyebilirsiniz. Denemeyle bulunabilir. Tabi bu sorunu bilenler varsa söylerlerse biz de öğrenmiş oluruz.
Ramleride sıfır ramlerle denedim onlardada sıkıntı yok ama birkaç forumda okuduğum kadarıyla çipseti ısıtın olur diyenler var denemeyi düşünüyorum fakat kalıcı zararlarda vermek istemem karta. işimi görüyor makine fazlasıyla. Umarım bilen biri yardımcı olur. Cevaplarınız için teşekkürler bu arada cevap bulmayı beklemiyordum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı