Laptop ekranında ölü piksel var

Dün laptopum açılırken ekranda bir kısımda beyaz ölü piksel fark ettim ve sadece siyah ekranda net görünüyor. Fakat bugün de sanki ekranın alt kısmında kalitesiz karıncalı görüntü var gibi hissediyorum. Ya psikolojik ya da gerçekten yayılıyor. Almanya'dan aldım. Markası Hyrican Striker ve Clevo tarafından üretilmiş. Sadece logo bastırılmış bir nevi Almanya'nın Monster'ı diyebiliriz. Sizce daha fazla yayılır mı? Almanya'ya garantiye göndermek istemiyorum. Ayrıca ölü pikselde kullanıcı hatası payı var mı?

Kaç adet olduğu önemli eğer 5'ten azsa zaten çoğu servis kabul etmiyor.

Clevo sen nasıl bir baş belasısın ya? Ölü piksel mi değil mi anlamak için görsel atabilirsin.

Görsel yüklemeniz gerekmekte iyi yorum yapmamız için, video da olur.

Telefonum 6S olduğu için kamerada belli olmuyor. Belli bir bölgede sim varmış gibi düşünün hocam. Öyle büyük büyük değil.

Dün buradan yaptım.
Tozdan dolayı yayıldığını düşünüyor olabilirsin. Çok odaklanınca gözün yanılıyor olabilir. Yayılıyorsa zaten belli edecek. Ölü pikseli sen yapmadığın için hata payın da yok diye düşünüyorum. Garantiye gönderemiyorsan üzücü olacak.

Ayrıca ekran IPS.

Tozdan dolayı yayıldığını düşünüyor olabilirsin. Çok odaklanınca gözün yanılıyor olabilir. Yayılıyorsa zaten belli edecek. Ölü pikseli sen yapmadığın için hata payın da yok diye düşünüyorum. Garantiye gönderemiyorsan üzücü olacak.

Garantiye yollarım fakat ders çalışıyorum bilgisayardan. Yani benim için gerekli. Türkiye'de değiştirmeye kalkasam 1500 TL civarı. Şu anlık işlerimi engellemiyor fakat yine de yeni aldığın bir laptopta böyle sıkıntı olması üzücü. Ucuz etin yahnisi maalesef olmuyor.

Ayrıca ekran IPS.

Garantiye yollarım fakat ders çalışıyorum bilgisayardan. Yani benim için gerekli. Türkiye'de değiştirmeye kalkasam 1500 TL civarı. Şu anlık işlerimi engellemiyor fakat yine de yeni aldığın bir laptopta böyle sıkıntı olması üzücü. Ucuz etin yahnisi maalesef olmuyor.
Aynı sorun bende de oldu. Hem de yeni taktıkları ekranda 5 tane ölü piksel çıktı. Bir ekran daha taktılar. Teşekkürler Clevo. Teşekkürler Monster.

Yeni konular

Geri
Yukarı