Laptop ekranında renkli çizgiler çıkıyor

Denizz422

Decapat
Daha fazla  
Uzun zamandır laptopumun ekranında sarsıntı halinde ve Valorant, Minecraft gibi oyunları oynarken ekranımda renkli çizgiler çıkıyor ve laptop kulak tırmalayıcı bir sesle takılıyordu. Ancak reset attığımda düzeliyor ve yine sarsıntı halinde vs. ekran gidiyordu. Birkaç gün önce laptop kapağını hızlı kapattım ve yanlışlıkla klavyeyi bozmuştum. O gün USB klavye taktım ve oyuna girdim. Ekran gitmedi ve bu da beni şaşırttı. Neyse işte tamirciye verdim. Klavyeyi yapıp gönderdiler. Sonrasında laptopun ekranı yine ana klavyeyle gitmedi ancak dün yine aynı sorunla karşılaştım. Şu an laptop sarsıntı halinde değil de laptopun klavyesini kullandığım zaman gidiyor. USB klavyeyle hiçbir sorun yok. Sorun ne olabilir?
Not: Laptopun içinde oynak parça yok.

Belki ekran baglanti flexlerin hasar görmüştür. İnce ve esnek olmalarina karsin bazen kirilma ve katlanma yerlerinde ufak kopukluklar olabiliyor. Sen klavyeye bastikca o baskiyla da flex bir degip bir degmeyebilir bazi noktalarinda.

Belki ekran baglanti flexlerin hasar görmüştür. İnce ve esnek olmalarina karsin bazen kirilma ve katlanma yerlerinde ufak kopukluklar olabiliyor. Sen klavyeye bastikca o baskiyla da flex bir degip bir degmeyebilir bazi noktalarinda.
Genellikle heyecanlanıp klavyeye sert bastığımda oluyor.

Geri
Yukarı