Laptop ekranında yatay gri çizgiler oluşuyor

rolexonar

Centipat
Daha fazla  
Dün Crab Game oynamak istemiştim. Oyuna girdikten birkaç saniye sonra bilgisayar düz siyah ekran verdi fakat altta beyaz çizgiler çıktı. Arkada bilgisayar açıktı, ses falan geliyordu ama monitöre yansımıyordu. Ben de güç kapama tuşuna uzun basarak kapattım. Açtığımda bir süre ekran gelmedi, ben de 5 dakika sonra tekrar açmayı denedim, en sonunda açıldı.

Sorun nereden kaynaklı merak ettim. Biraz ekranda gezindim, başka oyunlar açtım, hiçbir sorun yoktu. Ben de tekrar Crab Game açayım dedim. Lobide falan hiçbir sorun yokken oyun başladığı zaman tekrar aynı şey olmuştu. Ertesi gün tekrar bilgisayarı açıp tekrar girmeyi denediğimde yine aynısı oldu ama bu sefer o siyah ekran monitörümde hasar bırakmış gibi hafif saydam çizgiler ile beraber açıldı. Açıkçası kullanımı etkilemiyor ama dikkatli bakıldığında göze çarpıyor. Nedense sadece gri gibi renkler üzerinde çizgiler belli oluyor.
Yazıyı yazarken ekran düzelmiş fakat anlattığım şekildeki gibi tekrar olacak gibi. Eğer lazım olursa oyunu açıp ekranın görüntüsünü paylaşabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin anakart lehimleri atıyor. Yani anakartından işlemcin ayrılıyor. Bakım yapılmayan ve yüksek sıcaklıkta çalışan laptoplarda işlemci lehimi erir ve atar. Tamiri yoktur. Havya ile işlemci tekrar sökülüp yeniden takılsa bile fabrikasyon lehimi olmadığı için tekrar ısındığında aynı sorun yaşanacaktır. Diğer işlemlerde yapmıyor sadece bir oyunda bu işi tekrarlıyorsa yazılımsalda olabilir. Formattan sonra furmark testine sokabilirsin. Format atmadan direk testide başlatabilirsin.

Markası monster. Sadece tek bir oyunda oluyor nedense. aldığımdan beri hiç bakım yapılmadı 3 senedir kullanıyorum o halde sorun daha da ilerlemeden Monster teknik servisine götürmek en doğrusu. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim iyi günler.

Markası monster. Sadece tek bir oyunda oluyor nedense. aldığımdan beri hiç bakım yapılmadı 3 senedir kullanıyorum o halde sorun daha da ilerlemeden Monster teknik servisine götürmek en doğrusu. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim iyi günler.
3 senede fanlarda ayrı bir ekosistemini oluşmuştur termal macun da toprağa dönmüştür muhtemelen

Yeni konular

Geri
Yukarı