Laptop ekranından sızan ışık nedir?

Ekran çiziği değil biraz bastırdım ama bir şey değişmedi sadece siyahta belli oluyor anlamadım ben de

@Saint Lucia bir fikriniz var mı acaba sadece siyahta gözüküyor

Tuhaf. Leke gibi gözüküyor ama siyah renkte bozulma yapıyor çünkü renk veremiyor. Haliyle LED arızası gibi duruyor. Panelin açılıp bakılması lazım. Evde çözülecek bir şey değil. Garantisi var mı?

Konu Dışı: @ikseroo profilindeki mesajı görüyor ama cevap yazamıyorum. Bu yeni mi geldi anlamadım. Soruna gelirsek; Baktığın sayfalar referans alabildiğimiz sayfalar.
Specs ve review olarak arattığımız yabancı kaynakların hepsini inceliyoruz ama her sayfanın bilgilerini burada kullanıcıya sunmuyoruz. Global'de çok tutmamış ürünlerin kapsamlı incelemesi olmuyor. Buna en iyi örnek ASUS'un ROG'a benzeyen modeli.
AOC'lar ise Tayvan'a ait ve Çin'de üretim yapılıyor. Onların dilinde çeviri sunup kaynak sunmadıkları için her yerde tam kaynak bulamıyoruz. Eskiden Rory diğer dillerin sayfalarını araştırır onları paylaşırdı ama ben yapmıyorum. Anlamıyoruz çünkü.

1700037862383.png

Tuhaf. Leke gibi gözüküyor ama siyah renkte bozulma yapıyor çünkü renk veremiyor. Haliyle LED arızası gibi duruyor. Panelin açılıp bakılması lazım. Evde çözülecek bir şey değil. Garantisi var mı?

Konu Dışı: @ikseroo profilindeki mesajı görüyor ama cevap yazamıyorum. Bu yeni mi geldi anlamadım. Soruna gelirsek; Baktığın sayfalar referans alabildiğimiz sayfalar.
Specs ve review olarak arattığımız yabancı kaynakların hepsini inceliyoruz ama her sayfanın bilgilerini burada kullanıcıya sunmuyoruz. Global'de çok tutmamış ürünlerin kapsamlı incelemesi olmuyor. Buna en iyi örnek ASUS'un ROG'a benzeyen modeli.
AOC'lar ise Tayvan'a ait ve Çin'de üretim yapılıyor. Onların dilinde çeviri sunup kaynak sunmadıkları için her yerde tam kaynak bulamıyoruz. Eskiden Rory diğer dillerin sayfalarını araştırır onları paylaşırdı ama ben yapmıyorum. Anlamıyoruz çünkü.

Eki Görüntüle 2015682
Anladım hocam, profilime neden mesaj yaşamadığınızı da anlamadım. Benden mi kaynaklı, yoksa bilemiyorum bir özellik mi açmam lazım. Teşekkür ederim yanıtlar için, elimden geldiğince o hâlde iyice araştırmak lazım. Rory hocam, AOC veya ASUS'un profilimde bahsettiğim modellerin panellerini buluyordu, atmıştı ancak. Ben belirtildiğim sitelerde bulamadığımdan size danışayım dedim. Tekrardan teşekkürler ederim, profilinize etiketleyip de yazabilirsiniz. Bu mesajı şahsen Sürprizbozan içine alın, ban yeme durumunuz ihtimaliniz hiç yoktan azalsın.

Eki Görüntüle 2015682
evet garantisi var, zaten alalı bir ay oldu diye bu kadar takıldı kafama, bi hevesle aldım şimdi böyle bir şey oldu. laptopu servise göndermeyi de hiç istemiyorum aradım sordum bana gönderin ama sıfırlayıp gönderiyoruz donanımsal da yazılımsal da olsa dediler sinirimi bozdular baştan driver yüklicez diye böyle yapıyoruz gibi bişi söylediler. iş çıkacak başıma yükle her şeyi tekrar baştan

Baştan driver yüklicez diye böyle yapıyoruz gibi bir şey söylediler.

Aşırı boş yapmışlar. Panelde sorun varsa -ki öyle duruyor- driver yüklesen ne olur? Neyin sürücüsünü kuracaklar zaten. Ben tahmin ediyorum.
Ekran kartı sürücüsünü silip biz ona DDU ile kaldırma diyoruz sonra tekrar güncel sürücüyü kuracaklar. Bunun çözüm olması için grafik kartının arızalı olması gerekir. Grafik kartı arızalı olsa sadece siyahta bozulma yaşamazsın.
Eğer fırsatın varsa laptopu harici bir monitöre bağlamayı dene. Eğer bağlanan monitörde de böyle bir iz görürsen donanımsal bir sorun var laptopta.

Aşırı boş yapmışlar. Panelde sorun varsa -ki öyle duruyor- driver yüklesen ne olur? Neyin sürücüsünü kuracaklar zaten. Ben tahmin ediyorum.
Ekran kartı sürücüsünü silip biz ona DDU ile kaldırma diyoruz sonra tekrar güncel sürücüyü kuracaklar. Bunun çözüm olması için grafik kartının arızalı olması gerekir. Grafik kartı arızalı olsa sadece siyahta bozulma yaşamazsın.
Eğer fırsatın varsa laptopu harici bir monitöre bağlamayı dene. Eğer bağlanan monitörde de böyle bir iz görürsen donanımsal bir sorun var laptopta.
biraz önce baktım masaüstü bilgisayarımın ekranına bağlayıp hiçbir şey yok tamamen panel hatası

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı