Laptop ekranını değiştirme

threshold

Centipat
Merhabalar arkadaşlar. Malumunuzdur ki şu güzelim sisteme(https://www.hepsiburada.com/asus-fa...term=1&wt_rt=rtbhouse.bilgisayar.1.electronic) Asus tarafından hakaret niteliğinde bir hareket sergilenerek 60hz ekran koyulmuş. Türkiye'de sadece bu modeli olduğundan mecburen bundan aldım. Oyuncu değilim ama isterim ki arada oynayacağım CoD'imi, Mound and Blade Warband'ımı, ya da Age of Empires III'ümü adam gibi oynayayım. 60hz olması bu oyunları etkiler mi, bir de ayriyeten sormak istediğim: Bu ekranı, "15.6'' Msı Gp63 Leopard 8re Notebook Ekran Paneli Fullhd 120hz - n11.com" vb. ekranla değiştirip 120hz'e çıkarmak mümkün müdür?

O ekrana 1000 tl verip hem 20 tane şey ile uğraşıp, çalışıp çalışmayacağı belli olmayan bir işe girme hem cihazın garantisini bozma, git güzelinden büyük ekran harici bir monitör al.

120 Hz olması size çoğunlukla online oyunlarda fayda sağlar. Yani sizin için pek de gerekli gibi durmuyor (CoD story mod varsayıyorum). Ayrıca laptopta ekran değişimi işkence. Onun yerine ek monitör alıp hem bu dertten kurtulup hem de çift ekran kolaylığı yaşayabilirsiniz :)

monitör alsam laptopa vereceğim o paraya kasa toplarım hocam :D
Hocam n11 üzerinden paylaştığınız linkte olan ürünün fiyatı 1000 TL bende size diyorum ki ona 1000 TL vermek yerine harici monitör alın veya 1000 TL madem verip bu kadar eziyete giriyorsun dahili 144hz monitörlü bir laptop alın.

120 Hz olması size çoğunlukla online oyunlarda fayda sağlar. Yani sizin için pek de gerekli gibi durmuyor (CoD story mod varsayıyorum). Ayrıca laptopta ekran değişimi işkence. Onun yerine ek monitör alıp hem bu dertten kurtulup hem de çift ekran kolaylığı yaşayabilirsiniz :)
monitör var da (yazılım için efsane bişey) ama yazılımda 40hz bile olsa farketmez ki. bendeki monitör 60hz bile değildir hatta bence..

Hocam n11 üzerinden paylaştığınız linkte olan ürünün fiyatı 1000 TL bende size diyorum ki ona 1000 TL vermek yerine harici monitör alın veya 1000 TL madem verip bu kadar eziyete giriyorsun dahili 144hz monitörlü bir laptop alın.
haklısın aslında hocam, baktım sıkıntı yaşıyorum yeni monitörle oyun oynarım, pc ekranı ile de yazılım yaparım..

Geri
Yukarı