Laptop ekranını ikinci ekran yapma

Makaleler
7
Yer
İstanbul/Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Athlon X2 6000+ || AMD HD Radeon 5570 || Asus M2A-MX || Sandisk 120 GiB SSD || Kingston 800 MHz 4GiB || Preo MG08 Mouse || Microsoft Comfort Curve Keybord 2000 v1.0
Meslek
Yazılımcı
Selamlar hocalarım;
Elimde HP compaqt mini 110 bir laptop var. Bunu ikinci ekran olarak değerlendirmek istiyorum. Acaba nasıl yapabilirim? Laptopta 1 VGA girişi mevcut. Masaüstü PC'de de hem HDMI hem de VGA var ama VGA kullanılıyor. Boşta HDMI var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla laptop ekranları fabrika ayarlı olarak başka bir yerden görüntü alamıyor. Ama laptop'u söküp ekranını çıkarırsanız bir şekilde yapılabilir.

Bildiğim kadarıyla laptop ekranları fabrika ayarlı olarak başka bir yerden görüntü alamıyor. Ama laptop'u söküp ekranını çıkarırsanız bir şekilde yapılabilir.
Hocam başka yolu yokmu, hani spacedesk gibi programlarla falan. Not olarak spacedesk denedim PC eski olduğu için program bağlantı yapmaya çalıştığımda yanıt veremiyordu.

Android X86 ile denemek lazım.
Aaaa doğru hocam, çok sağ olun. Android kurup onun üstüne SpaceDesk kurmayı deneyeceğim, eğer çalışırsa çözüldü olarak işaretlerim hocam. Çok sağ olun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
1649088884318.png1649088903419.png]

Evet spacedesk kurabilirsin ama internetin hızına göre gecikme yaşayabilirsin. Ben de ilk başta öyle yapmıştım gecikmeden sinir olup laptopun ekranını söküp Ali Express'ten (!ekranın koduna özel!) bir görüntü kartı aldım (200 TL yanlış hatırlamıyorsam) bu şekilde gecikmesiz rahat bir şekilde kullanabiliyorsun tabii yapımı uzun sürüyor.
Örnek Yapım Videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocalarım Android x86 ile denedim fakat Android x86'yı dahi kaldırmıyor PC. Acaba Win XP kurup onun üstüne SpaceDesk mi kursam? Sizin fikriniz nedir?
Ekran sökülecekse eğer çalışırsa sokebilirim. Fakat sanırsam kart almak gerekiyor. Onu alamam 12 yaşındayım babam izin vermeyebilir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı