Eski laptop ekranını 2. ekran yapma sorunu

Furkinofaso

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Kenarda köşede duran bilgisayarımı nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken ekranının monitöre çevrilebileceğini görmüştüm. Deneyeyim dedim 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum fakat bugün bilgisayarın yerini taşıma gereği duydum. Tekrar taktığımda ise hata almaya başladım.
Ekranım budur.

Eki Görüntüle 695441

Ekranımı monitör gibi kullanabilmem için Çin'den bir parça sipariş vermiştim. HDMI girişli olarak almıştım özellikle. (Laptop ekranına uyumlu olarak aldım)

Eki Görüntüle 695440

Burada USB olarak PC'den güç çekebilmesi için bir kablo siğariş etmiştim 12V'luk(o parça için 12V gerekli imiş satıcının dediğine göre)

Eki Görüntüle 695439

Ardından klasik bir HDMI kablosu ile görüntü iletimini sağlamıştım.

Eki Görüntüle 695438

USB ile laptopuma bağlayınca bu sorunu aldım.

x.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Monitörü bağlamaksızın yalnızca parçayı bağladığımda herhangi bir sorun olmadan çalışıyor ürünün ışıkları yanıyor ama monitöre bağlayınca hemen hata veriyor, parçanın ışığı da sönüyor.
Not: USB driver'larını aygıt yöneticisinden güncelledim, sildim, yeniden başlattım olmadı. Diğer USB aygıtlarında sıkıntı yok yalnızca bunları takınca oluyor.
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Görseller yüklenmemiş buraya sırasıyla.
Atıyorum:
1.

4.jpg

2.

3.jpg

3.

2.jpg

4.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz için yeterli gücü verebiliyor musunuz? Modem adaptörleri 12V 1A olur genellikle araştırıp kontrol edin cihaza ve ekrana zarar verebilirsiniz.
Düzenleme: LCD Controller Board 40P 8-bit HD DVI VGA Audio PC Module Kit For B156XW02 15.6 Inch Display Module Board from Electronic Components & Supplies on banggood.com bu ürün 12V 3A ile çalışır yazıyor.
LCD Controller Board DIY Assembly Kit For 1366x768 15.6 Inch LP156WH4(TL)(A1) LED Screen Display Module Board from Electronic Components & Supplies on banggood.com
bu üründe 12V 4A ile çalışır yazıyor.

Cihaz için yeterli gücü verebiliyor musunuz? Modem adaptörleri 12V 1A olur genellikle araştırıp kontrol edin cihaza ve ekrana zarar verebilirsiniz.
Düzenleme: LCD Controller Board 40P 8-bit HD DVI VGA Audio PC Module Kit For B156XW02 15.6 Inch Display Module Board from Electronic Components & Supplies on banggood.com bu ürün 12V 3A ile çalışır yazıyor.
LCD Controller Board DIY Assembly Kit For 1366x768 15.6 Inch LP156WH4(TL)(A1) LED Screen Display Module Board from Electronic Components & Supplies on banggood.com
bu üründe 12V 4A ile çalışır yazıyor.
Hocam ilk başlarda çalışıyordu fakat sonradan çok fazla ısınmaya başladı sanırım ürün bozuldu :D. Aliexpressten almıştım adama yazdım umarım iade ederler. Bir de bir şey sormak istiyorum size. Acaba ne gibi bir zarar vermiş olabilirim LCD ekrana.? Ekran ölmüş olabilir mi?

Geri
Yukarı