Laptop elektrik prizine bağlanınca internet gidiyor

Erhan YILDIRIM

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Bilgi-İşlem Destek Sorumlusu
Merhaba.

Konu başlığı anlamsız duruyor olabilir, kısaca açıklamaya çalışayım;

Evimde TurkNet internet ve ZyXEL modem var. Evdeki televizyon ve masaüstü bilgisayarım için 2 adet "TP-Link TL-PA4010PKıt, AV600 priz soketli PowerLine adaptör" kullanıyorum. Tüm bu sistem sorunsuz çalışıyor.

Ancak yakın zamanda annemin eski laptop cihazını (Acer 4810tg) yeniden kurmak için eve getirdim. Windows Vista vardı, 7'ye yükselttik falan. Fakat fark ettim ki laptop cihazını elektrik prizine taktığımda ağımdaki internet gidiyor. Daha doğrusu TP-Link'in elektrik hattı üzerinden çalışan ürünleri birbirini görmedikleri için bağlantı kopuyor. Laptop cihazını fişten çektiğim anda bağlantı geri geliyor.

Laptop cihazının elektrik şebekesine bozuk bir sinyal gönderdiğinden şüphe ettiğim için akım korumalı priz ve topraklı priz gibi çeşitli priz seçeneklerini denedim ancak sorun düzelmedi.

Umarım doğru aktarabilmişimdir. Bu tarz bir sorunla karşılaşan ya da önerisi olan varsa ve bilgi verebilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: Acer laptop cihazın pil ve şarj adaptörü orijinaldir. Laptop kapalı ve prize takılıyken de sorun yok ama laptop açma tuşuna bastıktan çok kısa bir süre sonra TP-Link adaptörlerde bağlantı gidiyor.
Not 2: TP-Link adaptörlerde bağlantı gitse de modemde Wi-Fi internet mevcut, onda bir kopma olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı