Laptop en çok Intel grafik kartını kullanıyor

Nabeeer

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i7-10875H
Monster laptop oyunlarda %90 civarı Intel kartını kullanırken sadece %30 RTX 3060'ı kullanıyor ve bu yüzden 60 FPS'in altında oynuyorum nasıl düzeltebilirim bunu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videodakileri uygulayın özellikle videodaki 11. dk dan sonraki BIOS ekranindan MUX Switch'i yapın.

Monster laptop oyunlarda %90 civarı Intel kartını kullanırken sadece %30 RTX 3060'ı kullanıyor ve bu yüzden 60 FPS'in altında oynuyorum nasıl düzeltebilirim bunu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam bu videodakileri uygulayın özellikle videodaki 11. dk dan sonraki BIOS ekranindan MUX Switch'i yapın.
Bu dediğin MUX dostum, Cihazında mux yok ise; nvidia denetim den gösterdiğim şekilde yaparsan İntel'i çok daha az Nvidia yı olabildiğince fazla kullanmaya çalışacaktır.
1676388593619.png

Bu dediğin MUX dostum, Cihazında mux yok ise; nvidia denetim den gösterdiğim şekilde yaparsan İntel'i çok daha az Nvidia yı olabildiğince fazla kullanmaya çalışacaktır.
1676388593619.png
Bu ayar daha çok Nvidia ile açar fakat yine İntel'i kullandırır. MUX var ise arkadaşın attığı video dediğine %100 çözüm olacaktır.

MUX Switch'i dGPU only yaptıktan sonra BIOS'tan çıkınca ekran karardı ne yapmam lazım.

Bu dediğin MUX dostum, cihazında MUX yok ise; NVIDIA denetimden gösterdiğim şekilde yaparsan Intel'i çok daha az NVIDIA'yı olabildiğince fazla kullanmaya çalışacaktır.
Eki Görüntüle 1668392

Bu ayar daha çok NVIDIA ile açar fakat yine Intel'i kullandırır. MUX var ise arkadaşın attığı video dediğine %100 çözüm olacaktır.

NVIDIA'daki ayar işe yaramadı 3060 hala %40 oranında kullanılıyor.

Hocam o zaman müşteri hizmetlerinden bilgi almak en doğrusu olur . Belki bir donanım sıkıntısı veya yazılım sıkıntısı vardır . Yüksek ihtimalle dGpu modu sorununuzu çözecek ama onda da siyah ekran geliyormuş .

Geri
Yukarı