Laptop fan ayarlarını elle yapacak program önerisi

xenyvus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS marka bir dizüstü bilgisayarım var, Armoury Crate uygulamasından fan ayarları yapılıyor fakat batarya kullanımında fan ayarına izin vermiyor. Bu çok can sıkıcı bir durum film, dizi izlerken fanlar boşu boşuna dönüyor tamamen kapatamıyorum fanları bu durumdan dolayı şarjı çok çabuk bitiyor. Bu durumda elle fan ayarı yapılabilecek bir program var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç ayarlarınla ilgili bir yanlış ayarlama söz konusudur. Bilgisayarınız gücü çektiğiniz zaman tam performansta çalışmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Ekran kartı denetim masasından ve Windows güç ayarlarından gerekli ayarları yaparsanız fan hızı da, genel anlamda güç tüketimi de minimal düzeyde olacaktır. Pil durumunda "edilgen soğutma" ve "daha uzun pil süresi" seçeneklerini seçerek başlayabilirsiniz.

Çok karışık nasıl olacak acaba
Güç ayarlarınla ilgili bir yanlış ayarlama söz konusudur. Bilgisayarınız gücü çektiğiniz zaman tam performansta çalışmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Ekran kartı denetim masasından ve Windows güç ayarlarından gerekli ayarları yaparsanız fan hızı da, genel anlamda güç tüketimi de minimal düzeyde olacaktır. Pil durumunda "edilgen soğutma" ve "daha uzun pil süresi" seçeneklerini seçerek başlayabilirsiniz.
Yanlış ayarlama yok her şey tasarruf modunda ama yinede fan çok az dönüyor ben tamamen kapatmak istiyorum.

Yanlış ayarlama yok her şey tasarruf modunda ama yinede fan çok az dönüyor ben tamamen kapatmak istiyorum.
Tamamen kapatamazsınız. Eğer sürücünüzde veya BIOS'da böyle bir ayar yoksa cihazınız buna göre tasarlanmamış demektir. Tamamen kapatmanız halinde cihaz zarar görebilir, aşırı ısınma da kaçınılmaz olur.

Tamamen kapatamazsınız. Eğer sürücünüzde veya BIOS'da böyle bir ayar yoksa cihazınız buna göre tasarlanmamış demektir. Tamamen kapatmanız halinde cihaz zarar görebilir, aşırı ısınma da kaçınılmaz olur.
Yazdıklarımı tam anlamıyla okumamışsın galiba, armoury create uygulamasında fanı güç kablosu bağlıyken tamamen kapatabiliyorum film vesaire izlerken sorun olmuyor en fazla 40 derece oluyor fanlar tam kapalıyken. Sadece batarya ile kullanırken uygulama buna izin vermiyor elle ayar yapmaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı