Laptop fan hızı nasıl öğrenilir?

MaxDecimus

Decapat
Daha fazla  
RTX 3050
R5 5600h
16 GB RAM
512 GB SSD
W10 Home

Bu aralar fanın gerektiği kadar hızlı dönmediğini düşünüyorum. Fan hızını görebileceğim bir program var mı?(HWMonitor indirdim fakat Fans kısmı yok)

Ek : Steam'den oyun indirirken 85 derece olması normal mi?

Laptoplarda genellikle bu tür uygulamalar çalışmıyor. Laptopunun kendi kontrol uygulaması var ise oradan bakabilirsin.

Örneğin Msi'da Dragon Center var. Ben her şeyi oradan ayarlıyor ve bakıyorum.

Fan temizliğini yaptınız mı ? Laptopunuzun sökümü kolaysa ayda bir fanını temizlemenizi öneririm. Yoksa ısınma sorunlarından sıkıntı yaşamanız normal.

RTX 3050
R5 5600H
16 GB RAM
512 GB SSD
Windows 10 Home

Bu aralar fanın gerektiği kadar hızlı dönmediğini düşünüyorum. Fan hızını görebileceğim bir program var mı?(HWMonitor indirdim fakat Fans kısmı yok)

Ek: Steam'den oyun indirirken 85 derece olması normal mi?

BIOS'tan ya da MSI Afterburner'dan ekran kartı hızını ayarlayabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkürler. Isınma sorunu için teknik servise yollamayı düşünüyorum. Yani Steam'de indirme yaparken 85 derece olması normal mi değil mi bilmiyorum. Teknik servis yazın 95 dereceye kadar normal olduğunu söylüyor ama bilemiyorum artık😃

Gerçi burada havanın 43 derece olduğunu düşünürsek biraz normal gibi.

An itibariyle Steam, indirdiğim oyunun dosyalarını doğrularken 93 dereceyi görmüş bulunmaktayım🧐

RTX 3050.
R5 5600H.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
Windows 10 Home.

Bu aralar fanın gerektiği kadar hızlı dönmediğini düşünüyorum. Fan hızını görebileceğim bir program var mı?(HWMonitor indirdim fakat fans kısmı yok)

Ek: Steam'den oyun indirirken 85 derece olması normal mi?

Acer Nitro da var bu özellik mesela.

Geri
Yukarı