Laptop fan sesi sorunu

ibrahım____

Centipat
Bir çok kullanıcı laptop fan sesinden rahatsızdır. Bende çok sıkıntı çektim, bir konu açayım dedim. Diğer arkadaşlar sıkıntı yaşamasın. Bir çok konudan fan hızlı dönebilir ve ses yapar. Öncelikle bilgisayarınızın düşük performansı vardır, yüksek özellikler isteyen program veya oyunlar kullanıyorsanız işlemçi ısınmasından dolayı fan hızlı döner ve ses yapar. Macun değiştirir, fan temizliği yapar, bilgisayara ek parça takar sorunu çözersiniz.
Bir de benim başıma gelen sorun gibi; laptop çok hızlı, işlem yapmıyorsun, fan yine de, hızlı çalışıyor ses yapıyor. Yeni parça takmış olabilirsiniz RAM gibi. Performans ölçen programlar var, oları çalıştırınca, işlemciye yükleniyor, fan hızlanıyor sonra devamlı, hızlı çalışıyor ses yapıyor. Bu programlardan uzak durmak lazım. Yeni parça takınca bazen BIOS otomatik kendi ayarları yapar, tabii BIOS sürümünüzde önemli yeni BIOS menüsünde optimized performances yani laptopu en iyi şekilde optimize et demek, RAM sorunlarında mavi ekran hatalarında da işe yarıyor.
Elimden geldiğince anlattım. İyi günler dilerim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı