ASUS laptop fan sesi

Liber Pater

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı alalı henüz 1 sene olmadı. Klavyenin sağ tarafında kalan fan gürültülü çalışıyor. Yükte veya değil fark etmiyor sesi her zaman yüksek. Bunu nasıl çözebilirim? Temizlemem yeterli olur mu? Bir de ASUS dizüstüler içi açılınca garanti dışı kalıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımı alalı henüz 1 sene olmadı. Klavyenin sağ tarafında kalan fan gürültülü çalışıyor. Yükte veya değil fark etmiyor sesi her zaman yüksek. Bunu nasıl çözebilirim? Temizlemem yeterli olur mu? Bir de ASUS dizüstüler içi açılınca garanti dışı kalıyor mu?
Asus laptop sahibiyim dediğiniz gibi sağ tarafında çok fan sesi oluyor. Fan sesini Asus Armoury Crate diye bir uygulamadan ayarlıyordum ben ama o fanı sessiz moda getirdiğim anda aşırı performans düşüşü yaşıyordum. İçini açmanız garanti bozuyor sanırım geçenlerde BIOS ile bir kaç problem yaşadım BIOS pilini çıkarmam gerekmiş ve o da içi açılınca olduğu için ellemedim garantiye gönderdim sanırım bozuyordu emin değilim.

çoğu laptop fan sesi çıkarıyor zaten bence eğer baya fazla çıkarıyorsa bi baktır

Asus laptop sahibiyim dediğiniz gibi sağ tarafında çok fan sesi oluyor. Fan sesini Asus Armoury Crate diye bir uygulamadan ayarlıyordum ben ama o fanı sessiz moda getirdiğim anda aşırı performans düşüşü yaşıyordum. İçini açmanız garanti bozuyor sanırım geçenlerde BIOS ile bir kaç problem yaşadım BIOS pilini çıkarmam gerekmiş ve o da içi açılınca olduğu için ellemedim garantiye gönderdim sanırım bozuyordu emin değilim.
Bu öyle bir ses değil. Hem silent hem turbo modda aynı. İçine bir şey kaçmış olabilir veya yağ sürmem gerekiyor olabilir diye tahmin ediyorum. Boşta araba motorunun çıkardığı sese benziyor biraz.

Bu öyle bir ses değil. Hem silent hem turbo modda aynı. İçine bir şey kaçmış olabilir veya yağ sürmem gerekiyor olabilir diye tahmin ediyorum. Boşta araba motorunun çıkardığı sese benziyor biraz.
Hocam aynısı bende de vardı ister oyunda ister boşta durmadan rahatsız edici bir ses geliyordu 9 yıllık eski laptopumun bile fanları daha stabil çalışıyordu.

Arkadaşlar sorununuzu anlıyorum konularıma bakın konum açılınca sizi konuma davet ediyorum, sağ taraftdaki fanımdan acayip bir ses geliyor soldaki gibi stabil değil bu arada içini açmak garanti bozmuyor fakat yağlama sonrası eğer sıkıntı olursa garanti bozuluyor.

aynı laptopa sahibim benimkinin sesi de tadilat varmış gibi çıkıyordu özellikle sağından geliyordu. servise verdim fan bozulmuş sanırım parça değişimi olacakmış. oysaki sadece 6 aydır kullanıyorum :/

@riemy sanırım kronik sorunlu. Ben vermek için geç kaldım zaten ihtiyacımı karşılamamaya başladı. Değiştireceğim yakında. Uzatılmış garantiyi kabul etmediler. Zaten garanti kapsamında da değilmiş tahminimce kronik olmasına rağmen. Parça değişecek mi onu da bilmiyorum. Fandan böyle bir ses nasıl gelebilir aklım ermiyor. Daha çok fan bir şeye sürtüyor gibi. Vurunca düzeliyor. Kafasına göre yeniden başlıyor. Özellikle oynatınca. Performans düşüşü de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı