Laptop fanı calısmıyor

krekeas

Centipat
Daha fazla  
Laptop fanından ses gelmiyor ve sogutmuyor belli yanı sogutmadıgı. Ben bunu bir kez daha yasamıstım 3 gun once ve laptopumun icini acıp fanı temizledigimde duzelmisti ve oynumu oynuyordum ama simdi tekrar fan donmuyor ve sogutmuyor bunu neden yapıyor diye sormak istedim. Çözümü nedir? 3 gunde bir icini acıp temizlemek midir bunun çözümü yani anlamadım ben (Dishonored'da 85 derece falan olan CPU fan calısmıyorken 100 dereceyi goruyor) simdiden cevaplarınız icin teşekkürler.

BIOS falan hepisini denedim olmadı yapamadım. BIOS'u çok da kurcalamak istemedim ama fan secenegi yoktu. BIOS'ta denetim masasında da zaten etkin durumdaydı sogutma ilkesi ama fandan hiç ses gelmiyor ve sogutmuyor.

Temizlikten sonra fan güç kablosunu düzgün taktığınıza emin misiniz? Fan hızı kontrol uygulamasında fan görüyor mu sistem?

Laptop fanından ses gelmiyor ve sogutmuyor belli yanı sogutmadıgı. Ben bunu bir kez daha yasamıstım 3 gun once ve laptopumun icini acıp fanı temizledigimde duzelmisti ve oynumu oynuyordum ama simdi tekrar fan donmuyor ve sogutmuyor bunu neden yapıyor diye sormak istedim. Çözümü nedir? 3 gunde bir icini acıp temizlemek midir bunun çözümü yani anlamadım ben (Dishonored'da 85 derece falan olan CPU fan calısmıyorken 100 dereceyi goruyor) simdiden cevaplarınız icin teşekkürler.

BIOS falan hepisini denedim olmadı yapamadım. BIOS'u çok da kurcalamak istemedim ama fan secenegi yoktu. BIOS'ta denetim masasında da zaten etkin durumdaydı sogutma ilkesi ama fandan hiç ses gelmiyor ve sogutmuyor.

BIOS güncel değilse güncelle olmazsa fanı değiş.

PC bataryası olu bataryasız prize baglıyor yasıyor kendisi(biraz da emektar bir arkadasımdır kendisi) guc planı dengelide degistiremiyorum baska secenek sunmuyor PC.

Yerine oturup oturmadığına bakın . Temizledikten sonra fan güç kablosu düzgün takılıp takılmadığına bakın . Yada fanı direk söküp takın .

BIOS güncel değilse güncelle olmazsa fanı değiş.

Fanı daha 3 gun once falan temizledim ve gayet de calısıyordu bugün aksama kadar da calısıyordu ondan sonra birden calısmamaya ve sogutmamaya basladı anliyamadım BIOS'u nasıl yapacağımı da hiç bilmiyorum.

Yerine oturup oturmadığına bakın. Temizledikten sonra fan güç kablosu düzgün takılıp takılmadığına bakın. Ya da fanı direk söküp takın.

Şu an PC'yi acamam tornavidalar falan bir yakınımda ama gelince bir bakarım dedigim gibi(hep aynı seyleri soyluyorum ama) bugün aksama kadar gayet iyi sogutuyordu ve kablosunu falan hep takmıstık.

Geri
Yukarı