Laptop fanı çok ses çıkartıyor

Memin91

Decapat
Daha fazla  
Laptopun içini açıp fanı temizledikten sonra (fan oldukça tozlu ve kirliydi) çok ses çıkarmaya başladı. Cidden çok ses çıkartıyor, video izleyeceğim hoparlörden çok fan sesi geliyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
İstediğiniz fotoğraf vs. olursa gönderebilirim.
Laptop: Toshiba Satellite C55 1'ta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun içini açıp fanı temizledikten sonra (fan oldukça tozlu ve kirliydi) çok ses çıkarmaya başladı. Cidden çok ses çıkartıyor, video izleyeceğim hoparlörden çok fan sesi geliyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Hocam sıcaklık değerleri fazla olduğu için olabilir mi?

Sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Eğer oyun oynamıyorsan işlemcini overclocklama. Ve fan hızını ayarlayabileceğin uygulamalar var SpeedFan öneririm.

Fan hakkında bir bilgim yok, ses Boost'u kur sesin 4 kat artacaktır.

Fanı temizlerken döndürmedin degilmi?
Birazcık döndürdüm, meraktan.
Hocam sıcaklık değerleri fazla olduğu için olabilir mi?

Sıcaklık değerlerini kontrol edin.
İşlemci 50-60 derecelerde geziniyor şuan ve yük altında değil kullanımı %10-20 arası. Oysaki tek yaptığım Chrome'da 3 sekme açmak.
İçini açmadan önce böyle değildi.

İşlemci 50-60 derecelerde geziniyor şuan. Oysaki tek yaptığım Chrome'da 3 sekme açmak.

Eğer oyun oynamıyorsan işlemcini overclocklama. Ve fan hızını ayarlayabileceğin uygulamalar var SpeedFan öneririm.
OC yapmadım, zaten oyun sistemi değil kullandığım sistem İntel I5 5200U ve onun içindeki HD Grapics 5500'ü kullanıyor.

Son düzenleme:

İşlemci 50-60 derecelerde geziniyor şuan ve yük altında değil kullanımı %10-20 arası. Oysaki tek yaptığım Chrome'da 3 sekme açmak.

OC yapmadım, zaten oyun sistemi değil kullandığım sistem İntel I5 5200U ve onun içindeki HD Grapics 5500'ü kullanıyor.
SpeedFan dene arkadaşım. Nasıl kullanıldığını kolayca öğrenebilirisin

Geri
Yukarı