Laptop fanı kasa açmadan temizleme

fairy

Decapat
Laptopım eski bir laptop alındığından beri hiç içi açılıp temizlenmedi. Laptopımın garantisi bitti ama yine de içini açıp temizlemeye korkuyorum. Laptop açılırken, kullanılırken çok ses çıkarıp Google'da dolaşırken bile ısınıyor kücük oyunlarda bile 2-3 saat süre sonra kapanıyor. Laptop'umun içini açmadan fanını temizleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende korkuyorum bilgisayarcıya vereceğiz o temizleyecek. Bence sende öyle yap ve kasayı açmadan temizleyemezsin :D.

Fanın olduğu yerde ızgara var. Saçma gelecek ama oradan fön makinesiyle hava tutsam. :D.
ASUS servisine götürmeniz daha iyi olur. Noktalama işaretlerinden sonra da boşluk bırakmayı unutmayın.

Laptop'um Packcard bell marka garantisi bitmesine rağmen servise götürsem temizleme vs. yapılır mı ?

Ben bilişim okuyorum bana göre konuşmak kolay. Ama korkmaya çok gerek yok yani. Diğer parçaları ellemeden fanı temizleyebilirsin. Hiç yapamam diyorsan elektrik süpürgesiyle fanın ızgarasını temizleyebilirsin.

Ben bilişim okuyorum bana göre konuşmak kolay. Ama korkmaya çok gerek yok yani. Diğer parçaları ellemeden fanı temizleyebilirsin. Hiç yapamam diyorsan elektrik süpürgesiyle fanın ızgarasını temizleyebilirsin.
Evet arkadaş doğru söylüyor fana süpürge tutmak fanın verimini düşürür ve daha sesli çalışır yamuk döneceği için.

Packard Bell'in şirket politikası nasıl bilemem ama fan temizliğini ücretsiz yaptırma şansınız var. Onun dışında garanti bitse bile ücret karşılığında her marka yapıyor. Kimisi garanti kapsamındayken ücretli yapıyor, kimisi yine garanti kapsamında ücretsiz yapıyor. Kimisi ömür boyu yapıyor. Teknik servisi arayıp sormanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı